100-річного ветерана з Великобританії посвятили в лицарі

Королева Єлизавета II посвятила в лицарі 100-річного ветерана Тома Мура, який зібрав мільйони для медиків.

Королева Єлизавета II посвятила в лицарі Тома Мура
Посвята в лицарі 100-річного ветерана Тома Мура

Церемонія відбулася у Віндзорському замку.

Під час церемонії королева використовувала меч свого батька – короля Георга VI. Спочатку вона злегка торкнулася мечем правого плеча Мура, а потім лівого.

В останні кілька місяців королева скасувала майже всі офіційні зустрічі, тому ця церемонія – особлива честь. Вона відбулася просто неба через запроваджені у зв’язку з поширенням коронавірусом обмеження.

Нагадаємо, у квітні на той час 99-річний ветеран Томас Мур почав збирати гроші для Національної служби здоров’я Великобританії. Тоді епідемія коронавірусної хвороби набирала обертів у країні.

Том Мур пообіцяв, що після того, як йому виповниться 100 років, без сторонньої допомоги пройти 2,5 км (це майже марафонська дистанція для людини його віку!). Щоб досягти поставленої мети, йому потрібно зробити сотню кіл по своєму дворику, розмір якого становить усього 25 м.

Про своє парі довгожитель оголосив 8 квітня і запропонував усім, хто його підтримує, зробити пожертвування до фонду допомоги Національної служби охорони здоров’я Великобританії.

Він розраховував зібрати хоча б тисячу фунтів (близько 1200 доларів).

Однак згодом його акція здобула популярність і до 20 травня йому вдалося зібрати майже 33 мільйони фунтів (близько 36 мільйонів євро). Цей вчинок приніс йому міжнародне визнання. 

Усі гроші він передав медикам Великобританії.

 «Погляд часу» №31-30.07.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *