3 правила чоловічого виховання дітей

татусь

Молодих татусів можна умовно розділити на дві категорії. Одні й гадки не мають, що робити з маленькою рожевою грудочкою, інші впевнені в своєму природженому педагогічному таланті.

Обидва варіанти є не надто бажаними для дитини. Необхідно дотримуватися всього трьох простих правил:

1. Будьте прикладом

Тепер ви не просто успішний менеджер або талановитий архітектор. Ви зірка, ідеал, досконалий образ. Таким вас бачить маля. Це надихає і дарує відчуття ейфорії. Але і накладає певні зобов’язання. Ви під прицілом двох уважних, нехай і захоплених, очей. Ваші дії оцінюють і беруть за зразок. Як ви поводитесь з дружиною, батьками, друзями, як відпочиваєте, як їсте – малятко не упускає нічого.

2. Говоріть по справі

Малюк склав на столі акуратну гірку деталей. Придивившись, ви побачили в ній свій мобільний телефон. Відкривши щоденник, виявили, що практично кожну сторінку прикрашають яскраві, великі абстрактні малюнки. Загалом, дитина зробила щось, що вам не до душі. Перша ваша реакція – крикнути, відчитати, заборонити, встановити рамки … Зупиніться, подумайте, у чому, власне, малюк завинив.
Взяв телефон? По-перше, ховайте дорогу річ подалі. А по-друге, малюк не мав на меті зламати мобільний. Йому дійсно цікаво, як все в цьому світі влаштовано. Так що охолоньте, посадіть юного техніка на коліна і поговоріть з ним. Обійдіться без патетичних питань: “Хіба так можна?” і “Що ти наробив?” Поясніть: у дорослих є речі, які брати не можна (хоч і дуже хочеться). Оперуйте конкретними поняттями, не підвищуйте голос. Побачите – це працює!

3. У чоловіків є емоції.

“Справжні чоловіки не плачуть. Вони можуть стиснути кулаки або на їх обличчі злегка здригнеться мускул …”. Залиште ці фантастичні образи героям блокбастерів.
У житті все набагато складніше. І часом важче показати свої емоції, ніж заховати їх глибше. Але ви вчіться. І виховуйте в собі емоційність. Якщо дитина наколобродила, поясніть, що ви дуже засмучені і ображені через це. Повірте, в майбутньому маля п’ять разів подумає, перш ніж зробить щось, що засмучує тата.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “3 правила чоловічого виховання дітей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.