4 кроки для боротьби з отруєнням

боротьба з отруєнням

Слідом за першою черешнею, персиками, горохом та іншими дарами природи з’являється все більше пацієнтів з отруєннями і харчовими розладами. Щоб не опинитися на лікарняному ліжку прислухайтеся до наших порад.

Як розпізнати?

Перші ознаки отруєння можуть з’явитися через 0,5-1 год. після вживання в їжу неякісних продуктів (простроченої «молочки», незрілих або напханих нітратами плодів). Але найчастіше симптоми з’являються через 4-6 годин. Це важливо знати для того, щоб визначити, що саме стало причиною отруєння, і не дати іншим членам сім’ї «стати на ті ж граблі».

Типові симптоми отруєння: пронос, нудота і багаторазова блювота. Також характерні слабкість, запаморочення, підвищення температури, озноб, спазми в області шлунка, метеоризм, рясне слиновиділення.

Симптоми більшості легких кишкових розладів зникають максимум через три доби, навіть якщо людина нічого не робила для полегшення свого стану. Але якщо симптоми нікуди не діваються, це може бути ознакою інфекційного захворювання. У такому випадку потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Що робити? Із найпростішим кишковим розладом можна легко впоратися самостійно.

Крок перший: промийте шлунок. Для цього потрібно приготувати слабкий розчин перманганату калію (марганцівки) чи харчової соди (на 1,5-2 л води кімнатної температури 1 ст. л. соди). Надпити трохи і викликати блювоту. Цю процедуру потрібно проробити кілька разів, поки блювотні маси не стануть чистими.

Крок другий: прийміть сорбенти. Активованне вугілля розтовкти і змішати з водою. Ідеальна пропорція – 1 таблетка на 10 кг ваги.
Можна використовувати й інші сорбенти, наприклад, «Смекту», «Лакто-фільтрум», «Ентеросгель» та інші. Головне, перед прийомом вивчити інструкцію.

Крок третій: багато пийте. Блювота і діарея призводять до зневоднення, тому дуже важливо заповнювати втрати рідини і підтримувати водний баланс. Для цього рекомендується пити злегка підсолену воду (1 ч. л. солі на 1 л води). Сольовий розчин можна чергувати з солодким неміцним чаєм. Також можна придбати в аптеці спеціальні регідратаційні (заповнюють втрату рідини в організмі) засоби, такі як «Регідрон», і приймати їх за інструкцією.

Крок четвертий: дієта. При харчовому розладі відчувається сильна слабкість. Тому слід дотримуватися постільного режиму і в першу добу відмовитися від їжі. На другий чи третій день можна дозволити собі кисіль, найпростіші сухарі, рідке картопляне пюре чи геркулесову кашу на воді.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber