Не запускайте своє здоров’я

обстеження за 50

Багато жінок вважають, що якщо нічого не болить, то й по лікарях не варто ходити. Однак, на думку лікарів, це велика помилка, яка призводить до розвитку серйозних захворювань. Щоб запобігти біді, не запускайте своє здоров’я і регулярно проходьте як мінімум ці п’ять обстежень.

Аналіз крові. Отже, перше, що потрібно зробити, коли вам виповнилося 50 років – здати кров: зробити клінічний аналіз крові, аналіз на гормони, перевірити рівень цукру і холестерину. Ці дослідження допоможуть виявити захворювання щитовидної залози, цукровий діабет, атеросклероз. Здавати кров необхідно раз на рік. Колоноскопія. Ще один аналіз, який необхідно здавати жінкам після 50-ти. На жаль, виявити на ранніх стадіях захворювання кишківника, які найчастіше проходять без будь-яких симптомів, практично неможливо. Це можна зробити тільки за допомогою інструментальних методів дослідження, таких як колоноскопія. Тим більше, якщо є відхилення від норми: зниження рівня гемоглобіну, слабкість, стомлюваність. Це може свідчити про уповільнену кишкову кровотечу, яка у подальшому може призвести і в тому числі до раку прямої кишки. За допомогою колоноскопії діагностуються виразкові коліти, поліпи, рак товстої кишки, хвороба Крона.

Тест Папаніколау (цитологічний мазок).
Названо цей аналіз на честь вченого – грека Георгіоса Папаніколау. Завдяки Пап-тесту (ще одна назва) можна виявити розвиток онкологічних захворювань на шийці матки і в піхві. Оскільки онкології у наш час дуже багато, то цей мазок можна здавати жінкам уже після 25-ти років і теж раз на рік. Цитологічні шийкові мазки по Папаніколау необхідно, у першу чергу, зробити тим, у кого діагностовано вірус папіломи людини (особливо високого онкогенного типу).

Мамографія. На жаль, рак грудей – дуже поширене захворювання, тому дуже важливо регулярно звертатися до мамолога на пальпаторне дослідження і робити УЗД молочних залоз. А у віці після 45-ти років – робити мамографію, адже якщо є якісь пухлини, фіброма чи ліпоми, то їх потрібно вчасно виявити і зайнятися лікуванням на ранніх стадіях. Жінкам після 50-ти років мамографію необхідно робити раз на півроку.

Денситометрія. Рентгенівське дослідження стану кісткової тканини. Якщо у жінки до 45-50 років рівень кальцію у нормі, то у постклімактеричному періоді у багатьох із них розвивається остеопороз – зменшення кількості кальцію у кістках.
Кістки стають ламкими і крихкими (це стосується і зубів). Тому дуже важливо перевіряти кістки на утримання рівня кальцію. Тест на щільність кісток може визначити ваш ризик переломів і захворювання кісткового стоншування. Якщо ви вчасно здасте всі аналізи і будете як стежити за своїм здоров’ям після 50-ти – проживете довге і щасливе життя на радість собі і своїм близьким.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Не запускайте своє здоров’я

Коментарі закриті.