54 гривні на день на харчування – і ні в чому собі не відмовляйте!

гривні

Статистика розповіла, що їдять українці та скільки у них на це йде грошей.

Майже 3 кілограма цукру на місяць

Вартість харчування середньостатистичного українця становить 54 грн на добу, що на цілих 8 грн більше, ніж роком раніше, коли на харчування у наших співгромадян у середньому йшло 46 грн на добу. До таких висновків дійшов Держстат, проаналізувавши споживання продуктів у 2017 році.

Статистика зазначила деякі зміни у харчуванні: трохи збільшилося споживання ягід і фруктів, хліба, м’ясних продуктів.

На 100 г (або на 4 %) збільшилося споживання цукру – середньостатистичний українець з’їдає 2,8 кг на місяць.

За словами дієтолога Лариси Буткової, 2,8 кг цукру на місяць – це величезна доза, стільки їсти просто не можна! І хоча статистичне відомство уточнило, що дана опція включає не тільки власний цукор у чистому вигляді, але і мед, а також цукор, використаний для виробництва кондитерських виробів, дієтолог стоїть на своєму: це неприпустимо багато.

– Основна проблема у тому, що цукор ми вживаємо безконтрольно: пару ложок у чай чи каву, цукерка, печиво, шматочок торта, – каже Л. Буткова. – Плюс до всього, цукор містять безліч продуктів, від яких ми цього не очікуємо – ті ж кетчупи і майонези. Між іншим цей продукт корисним ніяк не назвеш: він руйнує зуби, збільшує ризик інфаркту й інсульту, призводить до передчасного старіння. Крім того, надлишок цукру послаблює імунну систему, що, у свою чергу, призводить до дуже серйозних захворювань.

За словами дієтолога, оптимальною кількістю цукру для дорослої людини є 25-30 г на добу, тобто 750-900 г на місяць, що втричі менше, ніж їдять українці.

Максимально допустима норма – 50-60 г на день (1,5-1,8 кг на місяць), але українці примудрилися набагато перевершити і її.

Половину доходів проїдаємо

Але повернемося до витрат на харчування.

Нагадаємо, що провівши власні розрахунки, на харчування без особливих вишуканих страв повинно йти близько 1500 грн на тиждень на сім’ю з трьох осіб, або 71 грн на день на людину. Тобто, майже у 1,5 раза більше, ніж вийшло за розрахунками Держстату.

Словом, харчуються українці не дуже, хоча на їжу у нас як і раніше йде половина заробленого. За статистикою, сільські сім’ї витрачають на їжу велику частку витрат, ніж міські (53 % проти 49 %), причому їх харчування здоровим не назвеш.

Сільські жителі з’їдають у 1,6 разів більше картоплі, у 1,2 рази більше хліба і цукру, на 7 % більше жирів. Вартість добового раціону середньостатистичного сільського жителя становить 52 грн, у той час як міського жителя – 55 грн.

Скільки з’їдає середньостатистичний українець, кілограм на місяць

  • Хліб 8,4
  • М’ясо і м’ясопродукти 4,6
  • Риба і рибопродукти 1,2
  • Молочні продукти 19,3
  • Яйця 20 шт.
  • Рослинні жири 1,5
  • Фрукти, ягоди, горіхи 3,4
  • Картопля 6,4
  • Овочі та баштанні 9,0
  • Цукор 2,8

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.