7 причин полюбити топінамбур

топінамбур


Корисні властивості топінамбура роблять цю рослину незамінним продуктом для підтримки здоров’я і життєдіяльності організму. У його склад входять мінеральні солі калію, цинку, кремнію і заліза, клітковина, пектини, а також безліч вітамінів і амінокислот.

 1. Знижує рівень цукру у крові
  Особливо багатий цей овоч природним аналогом інсуліну – інулін. Він просто життєво необхідний для тих, хто хворіє на цукровий діабет. Якщо регулярно вживати топінамбур в їжу, то рівень цукру у крові знижується на довгий проміжок часу.
 2. Покращує травлення
  Топінамбур сприяє активній діяльності шлунково-кишкового тракту і стимулює жовчогінну діяльність. Він покращує мікрофлору кишківника і вкрай корисний для людей, які страждають дисбактеріозом.
 3. Виводить токсини
  Необхідно включати до свого раціону жителям великих міст із несприятливою екологічною ситуацією, тому що він нейтралізує негативні наслідки впливів навколишнього середовища. Цей продукт здатний виводити з організму солі важких металів, токсини, радіонукліди і надлишок холестерину.
 4. Рекомендований при анемії
  Важливу роль у синтезі білка крові гемоглобіну грають вітаміни групи В, мідь, сірка та хром, які містяться у топінамбурі.
 5. Рятує від алергії
  Топінамбур є природним засобом для лікування алергічних реакцій, оскільки зміцнює організм і дає сили протистояти вірусам, а також інфекціям різного роду.
 6. Ефективний при болях у суглобах
  Допоможе позбутися від болю у спині ванна з топінамбуром. Для цього необхідно 200 г зелені залити 4 л холодної води і після закипання варити 30 хв. Потім, процідивши, додати цей відвар у ванну, температура води якої повинна складати 38 градусів. Таку ванну потрібно приймати близько 7 хв.
 7. Покращує стан шкіри
  Наші предки використовували топінамбур як косметичний засіб проти зморшок. Для його приготування потрібно натерти бульби топінамбура на тертці і накласти отриману кашку на обличчя за допомогою серветки. Суміш потрібно потримати 15-20 хв. Відчутний ефект настає вже через 10 процедур. Після них зморшки розгладжуються, а шкіра стає м’якою і пружною.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber