8 липня – День рибака
Секрети смачної рибальської юшки

Юшка на природі

Рибалки – це особлива каста захоплених людей, у яких є суто свої, рибальські, секрети і тонкощі приготування страв зі свіжої риби. Саме вони славляться справжніми знавцями й достеменно знають, як правильно варити юшку на багатті і вдома, і часто не довіряють цю тонку справу іншим. Люблячі дружини знають цю особливість своїх «видобувачів трофеїв» і не втручаються в чарівний процес отримання ароматної і смачної страви.

Справжня юшка – це не рибний суп, який готується за загальними принципами приготування супів, зі стандартним набором овочів у поєднанні з рибним відваром і рибою. Якщо ви запитаєте у рибалки, як готувати юшку на багатті, то він вам дасть справжній рибальський рецепт приготування ухи.

Секрети смачної рибальської юшки на багатті

Справжня уха вариться у 2 етапи. На першому етапі відварюється щойно зловлена дрібна рибка різних видів, а також голови, плавники, хвости великої риби. На другому етапі вже в отриманий насичений бульйон кладуть шматки великої риби.

 • Для зручності риб’ячу дрібноту, субпродукти великої риби, моркву й коріння найкраще закласти в чистий марлевий мішечок, щільно зав’язати і варити в казані 10-15 хв., потім вийняти його й додати спеції, сіль, цибулю і великий улов. Так буде правильно!
 • Смачна юшка виходить із декількох видів риби, але найсмачніша – із хижаків, оскільки їхнє м’ясо найбільш багате корисними речовинами.
 • Рибу потрібно добре промити, вийняти нутрощі, але луску не знімати – вона надає бульйону клейкість і незвичайний аромат.
 • Рибний бульйон збагачують тільки спеціями і цибулею. Зі спецій – сіль, лавровий листок, перець чорний горошком і пряні трави за смаком. Кладуть їх у казан разом із великою рибою і варять 10-15 хв., не довше. Інакше рибне м’ясо стане сухим і жорстким.
 • У процесі приготування рибальської страви її не можна помішувати або додавати нові порції води – смак постраждає, а бульйон стане водянистим.
 • Юшка вариться тільки у відкритому посуді – ніяких кришок!
 • Для освітлення бульйону в кінці варіння (за пару хвилин до готовності) додають 50 г горілки на 3 л юшки. Бульйон стає прозорим і надзвичайно красивим. Але найпопулярнішим прийомом освітлення юшки на багатті є опускання у відвар палаючої головешки з багаття.
 • Вугілля прекрасно очищає бульйон і надає йому надзвичайний аромат багаття.

Справжній рибалка картоплею уху не зіпсує. Тільки рибка і спеції!

З якої риби найсмачніша уха?
Відповідь на це найчастіше запитання залежить від місця приготування юшки. Якщо ви готуєте рибальську страву прямо на березі річки, то питання не принципове. Який улов – така й уха!

А ось для домашньої страви ми рекомендуємо лососеві види риби: сьомгу, форель, горбушу, кету, нерку, омуль, ленок, харіус та ін. І хоч справжні рибалки домашню юшку не назвуть цією гордою назвою, усе ж вона може бути теж дуже смачною. Удома найчастіше вариться не уха, а рибний суп із додаванням картоплі.

Секрети смачної юшки в домашніх умовах

Основа смачної юшки – насичений бульйон. Насиченості відвару додають усі частини риби: голова, хвіст, плавники й кістки. Спочатку відварюємо субпродукти протягом 20-30 хв. – з головкою цибулі в лушпинні й крупно нарізаною морквою. Потім бульйон проціджуємо й варимо на ньому філейні частини рибини.

 • Варити юшку вдома слід на малому вогні, у відкритій, без кришки, каструлі.
 • Дуже смачний відвар – потрійний. Спочатку варимо бульйон курячий, а потім у нього кладемо рибні субпродукти. Після готовності проціджуємо. У проціджений бульйон уже кладемо рибне філе, сіль і спеції. Неймовірний навар виходить!
 • Будьте обережні з приправами, щоб вони не перебили аромат і смак самої риби. Зелень додаємо в тарілки, а не в каструлю!
 • Якщо ви вирішили приготувати юшку з картоплею, то враховуйте, що картопля вариться довше рибки. У вже готову основу кладемо картоплю, варимо її близько 10-15 хв., а тільки потім вводимо рибне філе. Варимо філе 10-15 хв., не більше.
 • Важливий нюанс: кількість основного інгредієнта, тобто риби. Якщо варити юшку вдома з річкової риби, то її потрібно приблизно 1,5 кг на 3 л води. Якщо ж рибка морська, то досить і 500-700 г філе – без урахування голови, плавників і кісток.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber