Абіссінська свердловина замість колодязя

Там, де ґрунтові води залягають близько до поверхні землі, замість криниці можна зробити абіссінську свердловину шляхом проколювання ґрунту на глибину 3-10 м.

Абіссінська свердловина замість колодязя

На місці проколу встановлюють трубу, на нижньому кінці якої кріплять фільтр, що запобігає потраплянню в свердловину каміння, мулу. У верхній частині нерідко встановлюють електронасос, та частіше використовують ручний.

Таку свердловину можна швидко зробити без використання спецтехніки. Перш ніж приступати до роботи, треба пересвідчитися в якості води. Зазвичай вона якісна, бо водоносний шар розташований у піщаному ґрунті, а пісок – хороший фільтр. Завдяки особливостям конструкції у воду не потрапляють бактерії з ґрунту та повітря. Свердловина займає мало місця, не порушує ландшафт. Вартість матеріалів дешевша, ніж при будівництві криниці. В обслуговуванні свердловина проста. Для буріння не треба ніяких документів. Строк експлуатації – до 30 років, але зазвичай 10-15, бо фільтр із часом забивається. При необхідності її легко демонтувати.

Важливо з’ясувати дебіт свердловини, тобто кількість води, яку вона може дати за 1 годину.

Але таку свердловину можна зробити не на всіх ґрунтах (найкраще – на сипких). Трапляється, голка впирається в тверду перешкоду (камінь, щільна порода тощо). Глибина залягання води на ділянці має бути до 8-10 м. Однак рівень ґрунтових вод може знизитися, тому слід поцікавитись у сусідів, який рівень води у їхніх колодязях і чи буває, що в них пересихають криниці. Якщо воду забирають регулярно, труднощів з експлуатацією не має бути.

«Погляд часу» №16-14.04.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *