Абонплата: що це таке?

Абонплата
Абонплата: що це таке?

Навесні жителям багатоповерхівок доведеться платити не тільки за комунальні послуги, а й за абонентське обслуговування. За що конкретно будуть стягувати гроші і що таке абонплата?

Знову витрати?

Відповідно до Закону «Про житлово-комунальні послуги», нас зобов’яжуть вносити додаткову щомісячну плату за користування опаленням, водою і за обслуговування з вивезення побутових відходів. Виходить, що наші і без того значні платежі збільшаться? Чиновники і фахівці в області ЖКГ запевняють, що не повинні. Платіж просто розділять на дві складові:

  • постійну (за підключення і обслуговування мереж, підтримання в належному стані інфраструктури будинків);
  • змінну (за обсяг спожитої послуги).

Постійна і буде абонплатою. А вносити її доведеться цілий рік і незалежно від того, користувався споживач водою і теплом в даний розрахунковий період чи ні.

Щоб заспокоїти споживачів, скажімо, що насправді абонплата стягується і сьогодні. Просто в рахунках на оплату вона не виведена в окремий рядок, а закладена в обсяги споживання послуги. Фахівці кажуть, що це несправедливо. Споживачі і зараз платять за обслуговування мереж. Правда, до тих, у кого стоять лічильники, це не відноситься. нарахування

за обслуговування ділять між їхніми сусідами, які лічильників не мають. Введенням постійного обов’язкового платежу така диспропорція ліквідується.

Скільки платитимемо?

Планується, що абонплата буде фіксованою, а її граничний розмір на кожен вид послуг (крім розподілу і постачання природного газу і електроенергії) повинен визначити Кабінет Міністрів. В уряді вже розробили законопроект, спрямований на встановлення максимального розміру плати за абонентське обслуговування. Кабмін пропонує розраховувати абонплату за такою формулою:

мінімальна заробітна плата х 2,58 х коефіцієнт витрати послуги.

Коефіцієнт на опалення і гарячу воду складе 0,004, на холодну воду – 0,0035, на вивезення сміття – 0,0015. Мінімальна зарплата в нашій країні сьогодні встановлена на рівні 3723 грн. Отже, наприклад, за воду нам доведеться щомісяця платити:

3723 грн. х 2,58 х 0,0035 = 33,60 грн.

Як бачимо, розрахунок абонплати не прив’язаний ні до обсягу спожитої послуги, ні до житлоплощі і кількості проживаючих на ній осіб. Правда, вже в наступному році очікується підвищення «мінімалки» до 4200 грн., Що, відповідно до наведеної вище формулі розрахунку, призведе до збільшення вартості плати за абонентське обслуговування. І хоча новий вид платежу ще не ввели, до нього треба готуватися. Тим більше що законом ця норма вже передбачена.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *