Аденоїди: видаляти чи лікувати?

Якщо дитина не дихає носом, причиною цього можуть бути збільшені аденоїди. Вони є у всіх людей, це бар’єр для вірусів, який не дає їм потрапити до організму. Аденоїди – найпотужніша ланка імунітету.

Аденоїди: видаляти чи лікувати?

Через те, що діти часто хворіють, аденоїди можуть запалюватися та збільшуватися. Це може заважати вільному диханню через ніс. Педіатр Євген Комаровський відповів на запитання щодо лікування аденоїдів.

Що таке аденоїди?

Аденоїди – це лімфоїдна тканина, яка розташована дуже специфічним чином: на задній стінці горлянки вгору.

Зрозуміти, що аденоїдна мигдалина, ймовірно, запалена, можна, якщо видимі мигдалики з двох боків горла збільшені.

Чому аденоїди збільшуються?

Через те, що діти зіштовхуються з величезною кількістю вірусів, на мигдалики припадає велике навантаження. Тому вони починають активно рости, і з’являються нові клітини, що допомагають боротися з вірусами. Саме тому аденоїди збільшуються та можуть перешкоджати диханню через ніс. Через це також може виникати небезпека отитів, оскільки мигдалина перекриває потік повітря у слуховій трубі, що з’єднує порожнину вуха з носогорлом.

Чи треба видаляти аденоїди?

Симптоми, які вказують на збільшення аденоїдів: порушення носового дихання, отити, дихання відкритим ротом уві сні, неприємний запах із рота через пересихання слизової оболонки.

Ці симптоми впливають на концентрацію уваги дитини, у неї може з’явитися карієс. Дедалі частішим стає нежить, а також виникають бактеріальні ускладнення.

Чи потрібно видаляти?

Спершу треба спробувати лікувати запалення аденоїдів медикаментозно. Для цього існують дві групи медикаментів: топічні стероїди та антагоністи лейкотрієнів. Проте лікування може тривати 2-3 місяці. Якщо покращення немає, то однозначно аденоїди треба видаляти.

Симптоми, за яких треба видаляти аденоїди: відсутність носового дихання, хропіння; ознаки хронічної інфекції (тривалий нежить – понад 2 тижні, ураження пазух носа); отити.

Видалення аденоїдів – швидке, а період відновлення – короткий. Ефект від операції можна помітити відразу, адже дитина починає дихати, спокійно спить, у неї покращується настрій та загальний стан.

«Уют» №10-9.03.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *