Акумулятори в іграшках – небезпечні для життя

Софі Скілл із Шеффілда кілька днів була під апаратом штучної вентиляції легень після того, як проковтнула кнопковий акумулятор розміром із монету. Кислота з акумулятора пропалила їй стравохід та легені, викликала страшний біль та поставила життя дівчинки під загрозу.

Лікарі кажуть, що випадок Софі не є унікальним, щороку приблизно двоє дітей у Британії гинуть через кнопкові акумулятори.

Акумулятори в іграшках – небезпечні для життя
Кнопкові акумулятори

Такі акумулятори використовують у багатьох гаджетах та іграшках, які дарують на новорічні свята. Їх можна знайти в ігрових навушниках, фітнес-браслетах, деяких мініроботах-комахах та рибках, брелках та іграшках йо-йо.

Святкові вогники, телевізійні пульти, Санта Клауси, електросвічки та музичні різдвяні картки також можуть працювати за допомогою таких акумуляторів.

Блискучі, срібні кнопкові акумулятори, які нагадують монетки, можуть бути дуже привабливими для маленьких дітей. При ковтанні вони можуть спричинити жахливі опіки та задуху.

Мама Софі, Клер, попереджає інших батьків про небезпеку. Вона каже, що досі не знає, де її донька знайшла акумулятор, який проковтнула. Софі було 2 роки, коли сталося це лихо.

«Вона дуже, дуже кричала. Я ніколи раніше подібного не чула», – каже мати дівчинки.

Клер негайно відвезла Софі до лікарні. Як тільки лікарі виявили причину, вони відвезли дівчинку до операційної зали, щоб вийняти акумулятор.

Хоча мати дівчинки діяла швидко, травма, яку акумулятор завдав Софі, була серйозною.

«Протягом двох годин він уже заподіяв шкоду. Їй довелося використовувати апарат штучної вентиляції легень», – розповідає Клер.

Софі, якій зараз 6 років, повністю одужала після кількох днів на апараті ШВЛ та декілька тижнів у лікарняному ліжку.

Експерти попереджають, що слина в організмі взаємодіє з речовинами з акумулятора, створюючи їдкі хімічні речовини, тому час у таких випадках має надзвичайне значення.

Розряджені акумулятори також можуть бути небезпечними, вони містять достатню кількість електричного заряду, щоб сильно травмувати дитину.

Медичний директор Національної служби охорони здоров’я в Англії, професор Стівен Повіс, наголошує: «Для малюків кнопкові батареї можуть виглядати як солодощі. Ми хочемо, щоб батьки були обізнані про небезпеку цих потенційно летальних акумуляторів. Найкращий спосіб захистити дітей – це просто тримати у недоступному для дітей місці акумуляторні батареї та гарантувати, що іграшки, які містять акумулятори, матимуть надійно заблокований для них відсік», – зазначає він.

«УЮТ» №3-2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *