Андрій Макаревич:
«Я холостяк і прекрасно почуваюся»

Андрій Макаревич
Андрій Макаревич:
«Я холостяк і прекрасно почуваюся»

На початку 2014 року Андрій Макаревич висловив свою позицію щодо ситуації в Україні. Пізніше виступив проти переходу Криму під юрисдикцію Росії, а проросійським активістам сходу України порадив «емігрувати в РФ». Бард брав участь у Марші миру, протестуючи проти офіційної політики Кремля. За це Макаревича багато його співвітчизників називають зрадником і «п’ятою колоною», особливо після того, як Андрій Макаревич дав концерт в українському Слов’янську.

Досьє:
Андрій Вадимович Макаревич – радянський і російський музикант, співак, поет, бард, композитор, художник, продюсер, телеведучий, лідер і єдиний беззмінний учасник рок-гурту «Машина времени». Заслужений артист РРФСР (1991), Народний артист Російської Федерації (1999).

Андрій народився у Москві, у сім’ї фронтовика, архітектора Вадима Григоровича Макаревича та лікаря Ніни Марківни Макаревич.

Навчався Андрій в одній із престижних столичних шкіл із поглибленим вивченням англійської мови. У нього була розкішна колекція метеликів і кілька незвичайних домашніх вихованців – змій.

Із 12 років підліток із захватом слухав бардів, серед яких улюбленими виявилися Булат Окуджава та Володимир Висоцький. Хлопець і сам почав писати вірші до своїх пісень, які співав під гітару в дворі. Здається, саме тоді у нього народилося бажання зібрати гурт однодумців і під хорошу музику співати гарні та повні сенсу тексти власного створення.

Справжнім прозрінням для Макаревича стали The Beatles. Кожен день у нього починався та закінчувався музикою легендарного гурту. А в 9-му класі Макаревич разом із товаришами заснував гурт «Машина времени». У ньому він до цих пір «обличчя» й автор більшості пісень.

У 1970 році Андрій відправився вчитися до архітектурного інституту (МАРХІ). Але головною у його житті залишалася рок-музика. На 4-му курсі студента відрахували. Як стверджує Макаревич, це було розпорядження партійної верхівки, якій захоплення радянського хлопця рок-музикою не подобалося.

Андрій влаштувався на роботу в інститут проектування театрів і видовищних споруд. Тут на посаді архітектора він пропрацював до 1980 року. У 1975 році йому вдалося відновитися на вечірнє відділення МАРХІ й отримати в результаті диплом художника-графіка й архітектора. Але основним заняттям усі ці роки залишалися музика й улюблене дітище – «Машина времени».

Андрій Макаревич

У 1979-му році контракт із колективом підписав Союзконцерт. Для «Машины времени» й Андрія Макаревича це була перемога, адже тепер гурт отримав офіційний статус і міг безперешкодно гастролювати країною. Музикант пішов із проектного інституту та з головою занурився в улюблену музику і створення пісень. Із цього моменту творча біографія Макаревича стрімко розвивається. Його пісні любить як старше, так і середнє покоління. Знає їх і молодь. «Пока горит свеча», «Он был старше её», «За тех, кто в море» – ці чудові хіти співала вся країна.

Робота у колективі залишалася для виконавця, який незабаром перетворився на справжню зірку, головною. Але він устигав знаходити час і на інші захоплення. Наприклад, любов до кулінарії привела його на телебачення, де він вів кулінарну передачу «Смак». Потім з’явилася передача «Підводний світ», яка дала можливість Макаревичу об’їздити чи не всі моря й океани.

Андрій Макаревич

Особисте життя

«Усі мої жінки були надзвичайно різні, – зізнався одного разу Макаревич. – Але їх об’єднувало одне – всі вони виявлялися трішки божевільними. На першому етапі саме це мене й підкупляло: якщо людина радіє, то бурхливо, якщо журиться – теж. Але саме це робило жінку такою, яку важко витримувати через якийсь час. Напевно, мені потрібен хтось більш спокійний. Але для цього треба закохатися у таку людину, а цього не відбувається».

Відомо, що бард, поет і телеведучий був тричі одружений офіційно. У нього є троє дітей від різних жінок.

Уперше Андрій Макаревич одружився у 1976 році. Його дружиною стала донька відомого радянського політичного оглядача Ігоря Фесуненка Олена. Пара прожила разом три роки та з невідомої причини розлучилася. У цьому шлюбі дітей не було.

У 1986 році другою дружиною співака стала лікар- косметолог Алла Голубкіна. Влітку 1987 року в Андрія та Алли народився син Іван. Але дитина не змогла зміцнити цей шлюб: подружжя розлучилося майже одразу після появи сина. Але Андрій Вадимович спілкується з Іваном (який став актором) і жваво цікавиться його життям.

Андрій Макаревич

У середині 1990-х рр. з’явилися чутки про роман Макаревича з відомою радіоведучою Ксенією Стриж. Але сама дівчина тоді заявила, що чутки сильно перебільшені.

Також Макаревичу приписували роман зі співачкою Альоною Свиридовою. Але ніяких коментарів виконавці не дають.

Наприкінці тих же «лихих 90-х» артист кілька років жив із прес-аташе гурту «Машина времени» Анною Рождественською. Журналістка у 2000 році народила зірці дочку Анну. Але й тут дитина не стала ланкою, яка об’єднує: пара розлучилася.

31 грудня 2003 року Макаревич одружився втретє. Його законною дружиною стала гример, стиліст, фотохудожник  Наталя Голуб. Цей шлюб теж виявився неміцним і остаточно розпався у 2010-му році.

Ще кілька років тому на питання про особисте життя Макаревич відповідав: «Я холостяк і прекрасно почуваюся у цій якості. Напевно, для мене цей стан більш комфортний, ніж сімейний. Але мене це не засмучує».

Андрій Макаревич

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *