Андрій Самінін: «З дружиною грати і складно, і легко»

Андрій Самінін

Український актор театру і кіно, театральний режисер Андрій Самінін народився 26 квітня 1974 р. в театральній родині. Його мама – відома в Україні театральна актриса. Як розповідав Андрій, він виріс у театрі. «Мені ще й року не було, коли мама винесла мене на сцену на поклін», – згадував він про свою першу появу на театральних підмостках.

Акторська доля

Батьки хоча і допускали думку, що він може піти їхніми стопами, але хотіли, щоби син обирав професію сам. І він обрав сцену. У 1995 р. закінчив Київський інститут театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого, курс народного артиста України М. М. Рушковського.

Із 1997 р. служить у Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра. У театрі зіграв безліч ролей. Має досвід театральної режисерської роботи.

У 2009 р. разом з актором і режисером Кобзарем написав інсценізацію і поставив спектакль «Граємо Чонкіна» за романом Володимира Войновича «Життя і незвичайні пригоди солдата Івана Чонкіна». У кіно дебютував у 1994 році у фільмі «Вітри».

Андрій Самінін
Кадр з фільму “Хайтарма”

А перша популярність до актора прийшла в Китаї – після зйомок у картині «Як гартувалася сталь», у якій він зіграв головну роль – Павку Корчагіна.

Із початку 2000-х актор став затребуваним у кіно, зіграв декілька десятків різнопланових ролей – негідників і позитивних героїв, злочинців, поліцейських, лікарів, художників, письменників, військових. Глядачам Андрій запам’ятався за такими фільмами і серіалами, як «Сестри по крові», «Таємниця «Святого Патріка», «Диявол із Орлі» та «Ангел з Орлі», «Загін», «При загадкових обставинах», «Мисливці за караванами», «Брат за брата», «Справа була на Кубані», «Сашка», «1943», «Чоловік на годину», «За законами воєнного часу», «Офіцерські дружини».

У 2015 р. знявся в серіалі «Пес», зіграв одну з головних ролей – розважливого слідчого Олексія Леонідова, який увів дружину (в її ролі знялася Ольга Олексій) у химерного екс-співробітника міліції Макса (його грає Микита Панфілов).

Андрій Самінін
Кадр з телесеріалу “Пес”
Український голос Джонні Деппа

Регулярно бере участь у дублюванні іноземних фільмів для українського прокату. Голос Андрія можна почути в мультиплікаційних і художніх фільмах: «Шрек Третій», «Шрек назавжди», «Мадагаскар-2», «Мадагаскар-3», «Кіт у чоботях», «Американський гангстер», «Операція «Валькірія», «Завжди говори «так», «Грім у тропіках», «Безславні виродки», «Копи в глибокому запасі», «Гаррі Поттер і Дари смерті», «Місія нездійсненна: протокол «Фантом», «Вище неба», «Похмілля у Вегасі», «Джанго звільнений» та інших. В українських кінотеатрах голосом Андрія Caмініна майже постійно говорить Джонні Депп («Джонні Д.», «Турист», «Джек і Джилл», «Похмурі тіні», «Мачо і ботан»).

Особисте життя

Андрій одружений на українській актрисі Лесі Самаєвій, з якою вони грають на сцені одного театру. Познайомилися ще під час навчання – вони разом училися в театральному інституті ім. Карпенка-Карого. Але тоді відносин у них не було. Потім вони опинилися в одному Київському театрі драми і комедії на лівому березі.

Але роман між ними виник тільки на зйомках у картині «Як гартувалася сталь» у 1999 р.

Він грав Павку Корчагіна, а Леся – Тоню Туманову, і за сценарієм у їхніх героїв була любовна лінія. «Фільм знімався в Києві до 50-річчя КНР і пройшов у Китаї з великим успіхом. Ми з командою разів п’ять їздили туди представляти картину. За третьою поїздкою Леся вже була вагітна нашою донькою Марією. Китайці жартували, що саме вони – причина того, що Павло Корчагін і Тоня Туманова стали жити разом.

Моя дружина – прекрасна актриса, вона моя ластівка. Я шалено її кохаю, вона в мене найкраща і найкрасивіша», – розповідає актор.

У 2001 р. в пари народилася донька Марія. Донька Маша вже також має досвід театральної роботи – грала в спектаклі «Голубчики мої», читала монолог.

Андрій Самінін
Андрій Самінін з сім’єю, дружина Леся Самаєва та донька Марія

Як зізнається актор, він намагається бути фізично активним, хоча на регулярні відвідування спортзалу в нього не вистачає сили волі. Але любить попрацювати на дачі, з інструментами – «щось із дерева повирізати, постругати, поклеїти». «Ось вам і фітнес-зал!» – каже він.

Бліц-інтерв’ю

– Ваша дружина Леся Самаєва – теж актриса, ви часто зайняті в декількох спектаклях одночасно. Чи складно грати з дружиною на одній сцені?

– І легко, і складно, тому що Леся дуже сильна актриса. Я намагаюся не давати себе в образу, так що ми, як кажуть, «боремося за ковдру». Але це жарт, звичайно. Ясна річ, що на сцені Леся – королева, у цьому сенсі боротися за частину своєї глядацької уваги теж потрібно. На сцені нам обом дуже цікаво. До речі, уперше я зіграв із Лесею в спектаклі «Отелло»: вона тоді грала Б’янку, а в мене була маленька роль. Уже тоді я зрозумів, що Леся – геніальна актриса.

– Дві творчі людини в одній сім’і… Легко поєднувати роботу і спільне життя?

– Ми з Лесею дійсно граємо в декількох спектаклях і перетинаємося на знімальному майданчику, тому наше сімейне й акторське життя суміщене. Але в нас є одне правило: коли ми вдома, ми рідко говоримо про роботу. Тобто ми дозволяємо самим собі вимкнутися. У нас дім для відпочинку.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber