Андрій Данилко: «Я проклинаю путіна»

Артист розповів про війну, Україну та путіна. Про те, чому залишився в Україні.

Андрій Данилко: «Я проклинаю путіна»

– Про війну я дізнався 24 лютого, щойно прокинувся. Я був зібраний. Не було жодного страху. Попросив дізнатися про бомбосховища. Перше відчуття, коли чуєш сирену, – незвичайне. Не страх, але відчуття небезпеки. Вирішив залишитися в Києві, незважаючи на всі загрози війни.

Від першого дня війни Андрій веде активну інформаційну війну й інформує якомога більше людей про звірства російських окупантів, які вони чинять з українцями.

Окрім того, артист фінансово допомагає армії, однак акцентувати на цьому увагу він не хоче: «Це якось незручно, незручно про це говорити. Напевно, інші можуть знімати себе у супермаркеті, купуючи серветки. Для мене це якось дуже незручно. Ті речі, які ми робимо, якщо це допомагає, то мені достатньо SMS від тих людей, які написали: «Михайловичу, дякую». Я задоволений».

У своїй квартирі на Хрещатику разом із колегою Дмитром передивлялися українські серіали. Одна з найбільш яскравих картина «І будуть люди», що розповідає про життя України у 1920-30 роках, Голодомор, наступ на Україну більшовиків.

– Цікаво, що події повторюються. Ти дивишся події столітньої давності, як люди боролися за свою свободу. І думаєш: «Треба ж! Усе загострене зараз так само», – зазначив Андрій Данилко.

Чи доречний гумор в умовах війни

– Він (гумор) – обов’язковий! Це мої поради. Тим паче людям, які перебувають у межовій психологічній зоні. Людям, які сприйнятливі. Завжди собі кажу: «Андрюшо, засунь свої переживання, втому в одне місце. Ти маєш робити ті речі, які потрібні людям. Людям, яких ти смішиш і піднімаєш їхній настрій». Страх цього боїться. путін та всі злочинці хочуть, щоб ми боялися.

Зеленський ніякий не гуморист. Він не комік. Він Президент. Він зібрався. Мені подобається, що він зібраний. А за гумор краще відповідатиму я.

Про путіна та росію

– Я проклинаю путіна, я його проклинаю! росія напала на Україну! росія бомбить міста. Нема Маріуполя, Харкова… Це все зруйновано. Це згублені долі, вбиті люди.

путін – злочинець. Моя мрія увімкнути телевізор і побачити, як він сидить на лаві підсудних… І дізнатися, що він думає. І чи думає взагалі! Він радянська людина. Нас виховували, що війна – це жах, що це не повинно повторитись. І як людина, яка жила з цим ставленням усе життя, таке робить!

Я аналізую фотографії путіна, і розумію, що то він на коні з голим торсом, то стерхи летять… Гра в супергероя. Те, чого не вистачало. Недарма його однокурсник Юрій Швець каже, що в нього були прізвиська «Недокурок» та «Бліда міль». Це образливі речі. Але однолітки не просто так вигадують прізвиська «Сопля», «Шоколад» чи «Красавчик». Ось я був «Красавчик».

Я дивлюся на нього і бачу трагедію закомплексованої людини. Країна, яка нічого не виробляє, – вона «наддержава»! Та вже сидіть і мовчіть. Зараз у мене є ідея для нової пісні «путіна не хоче навіть Сатана».

Про російських зірок, які виступили проти

– Бачив списки тих, кому заборонили концерти в росії. Так сміялися, коли зрозуміли, що мене там нема. Вони подумали, напевно: «А під що ж ми п’яні танцюватимемо у своєму бункері?».

Андрій Данилко піднімає настрій українцям під час війни

Андрій Данилко з Інною Білоконь продемонстрували своє ставлення до рашистських агресорів та непереможних ЗСУ, показавши фігу зі словами: «Ось вам, а не Херсон!».

Ось вам, а не Херсон!
Ось вам, а не Херсон!

Фото, опубліковане в інстаграмі, та підпис до нього викликали захоплення українських шанувальників Сердючки та її мами і шквал коментарів: «Так точно! Херсон был есть и будет только Украина!», «Геть з України, москаль некрасівий… Геть!», «Наш Херсон їм в рот не влізе!», «Я зараз в Херсоні, не можу їм (та і багатьом своїм, хто місто здав) скрутити так, але настрій підняли! ХЕР їм, а не Херсон!», «Гарна ідея для флешмобу», «А гарні ж які обоє! І дулі такі смачні!».

Ставлення українців до росіян

– Ти спиш вдома. У тебе добре пройшла ніч, ти поставила поруч водички собі… І ось о 4-й ранку тобі висаджують двері і вламується взвод божевільних людей. Яке твоє ставлення?

Слухаю розмови російських солдатів. Вони самі не розуміють, за що ненавидять українців… Й історія, як мама дзвонила синові та розповідала, що унітаз подорожчав і коштує 40 000 рублів. Вона про унітаз думає… а в тебе сина зараз не буде. Я зробив би фільм із правильно дібраних розмов між російськими солдатами тадружинами, батьками. Реальна картина – це їхні розмови.

Чи відокремлюють путіна і росію? Ні. Як і не поділяли Гітлера та Німеччину на той час – «фашистська німеччина». Не було дій, які запобігли вседозволеності путінській. Значить, мовчали. А що вони зробили, щоб не було путіна? Отже, вони допустили це своєю бездіяльністю.

путін не врахував момент відмінностей між народами. Ми всередині країни сваритимемося, розбиратимемося, хто має рацію, хто винен. Це внутрішні розбірки. Але коли ви (росіяни) вторгаєтеся на чужу територію о 4-й ранку, коли люди сплять, – усе!

Данилко спростував тезу про «братство народів» України та рф: «Кардинальна різниця в тому, що в нас (українців) немає відчуття, що нас можна образити чи принизити. Можна змусити, але взагалі мене не можна зробити рабом у глобальному сенсі. Ось не можна. Можна вбити! Ми навіть збрехати можемо, але ніколи не будемо на стороні ситуації чи людини, яка нас поневолює».

 «Погляд часу» №39-22.09.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *