Анне Вєскі: «У моєму житті завжди і все йшло своєю чергою»

Знаменитій співачці в 2021 році виповнилося 65 років

Anne Vyeski

У неї майже немає сумних пісень у репертуарі.

«Іноді я співаю про нещасну любов, про те, що він пішов і не прийшов. Але у мене завжди висновок такий: ну і чорт з ним, знайду іншого, – сміється артистка. – Немає сенсу сумувати у цьому житті».

Анне Ваарман (Вєскі – це прізвище першого чоловіка співачки) народилася 27 лютого 1956 р. у місті Рапла в Естонії. Мама майбутньої співачки працювала у шкіргалантерейному магазині, а батько був водієм на автобазі.

У рідному місті Анне закінчила музичну школу, де старанно відвідувала не тільки уроки гри на фортепіано та сольфеджіо, а й разом зі своїм братом Матті ходила на репетиції шкільного ВІА «Омега».

Незважаючи на серйозне захоплення музикою, Анне вирішила отримати більш практичну освіту – вона поступила на економічний факультет Талінського політехнічного інституту.

«Спів – не професія, – каже Вєскі. – Це просто частина життя. Я вам скажу: навіть моя мама, коли я вже була дуже відомою, ніяк не могла зрозуміти, чому мене слухає вся країна. Вона дуже цьому дивувалася і, коли я поверталася з гастролей, кожного разу запитувала: «Тебе дійсно так люблять, як ти кажеш?» А я ображалася: «Так чому ж ти не можеш цього зрозуміти?!»

Паралельно з навчанням в інституті Анне відвідувала естрадну студію при філармонії, а після закінчення інституту була запрошена туди на роботу. Вона почала виступати з ансамблем «Мобіле», а для вдосконалення своєї вокальної техніки брала уроки у заслуженого артиста Естонії Уно Лоопа і викладача естрадної студії Людмили Ісакової.

«Я не думаю про те, що могла б стати економісткою чи мати крутий бізнес. Моє місце на естраді. Мені зверху було дано стати співачкою. А в іншому – я ж за зодіаком Риба, тому просто пливу за течією».

Коли вона почала співати, брати участь у конкурсах, популярність молодої співачки швидко переступила кордони Естонії. Пісні «Синий иней», «Остров любви», «Радоваться жизни», «Возьми меня с собой», «Позади крутой поворот» й ін. у її виконанні стали хітами.

У 1984 р. прийшов і великий міжнародний успіх – перемога на знаменитому фестивалі в Сопоті.

Анне Вєскі на фестивалі в Сопоті
Анне Вєскі на фестивалі в Сопоті

Для Вєскі писали пісні багато відомих композиторів: Михайло Таніч, Лариса Рибальська, Ігор Саруханов, Віктор Рєзніков, Володимир Шаїнський, Ігор Корнелюк та інші.

«Я завжди працюю від душі і з повною віддачею, – каже Анне. – І не під фонограму, я не так влаштована. Одного разу, коли це тільки-тільки стало модно, я спробувала виступити під фонограму. Це був жах! Мені було так соромно перед тими, хто купив квиток і прийшов мене слухати, що простояла увесь концерт червона, як рак.

Я не можу вийти на сцену і не співати. Чим більше ти співаєш, тим кращим буде у тебе голос. Ти тренуєшся, як спортсмен. Але треба знати свої сили, всіх грошей все одно не заробиш».

Анне Вєскі ніколи не була вільною жінкою, яка шукає пригод: «У моєму житті завжди і все йшло своєю чергою. Це не був шлях через терни до зірок. До того ж я не страждаю манією величі і завжди вважала, що любити себе це, звичайно, добре, але треба ж і з мізками дружити.

Перший раз вийшла заміж у 21 рік, другий – у 25 років. Із першим чоловіком ми навчалися на одному факультеті. Закохалися, одружилися, я народила доньку. Він був людиною творчою, писав вірші. Усі мої перші хіти – на його слова. Я до цих пір співаю ці пісні. Це був стандартний варіант союзу чоловіка і жінки.

А в моєму характері більше чоловічого, ніж жіночого. Нічого не можу робити за наказом. Кухня – це взагалі не моє. У нас у сім’ї культу з їжі ніколи не робили. Мама з татом усе життя працювали. З роботи прийдуть – що є в будинку, тим і перекусять.

Я перший раз смажила м’ясо, коли була вже заміжня. Чоловік прийшов з інституту: «Чому стіл не накритий, ти нічого мені не готуєш?» Я стою і взагалі не розумію, про що це він? Подзвонила дружині брата і запитала: «Скажи, як смажати м’ясо? Я у житті цього не робила». Виявляється, це так просто. Так я навчилася смажити м’ясо.

Коли почалися перші гастролі, чоловікові це сильно не сподобалося, почалися скандали, сварки. Просто ми тоді були молодими, не вміли знаходити компроміси. У тому шлюбі народилася дочка Керлі».

Після розлучення Анне зустріла нове кохання. Із Бенно Бєльчиковим співачка познайомилася в готелі «Олімпія», де той був головним адміністратором.

Анне Вєскі з чоловіком
Анне Вєскі з чоловіком Бенно Бєльчиковим

«Підкорив він мене, напевно, своєю надійністю, – каже Вєскі. – У той час мені дуже хотілося спокою. І ще мріяла працювати і щоб мені ніхто не заважав. Бенно був до цього готовий. Заради мене він покинув свою роботу, перейшов до філармонії і став моїм директором».

Секрету, як так довго прожити разом, Вєскі не знає: «Це важко, страшенно складно. Є як хороші, так і погані часи. Головне – це все ж терпіння і закритий рот у потрібний час. Почекай, перш ніж почати сперечатися».

Влітку їхньому шлюбу виповниться 40 років, чоловік ніколи не підводив Анне. Знаючи це, вона намагається відповідати йому тим же.

 «Погляд часу» №12-18.03.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *