Апельсини з вазона

Апельсини з вазона
Апельсини з вазона

З кісточки апельсина в мене виросло дерево, точніше, маленький кущик. Розкажіть, як за ним доглядати, що цейтропічний фруктлюбить?

Любов Литвинко

Часто буває, що насіння цитрусових – лимона, апельсина – ми не викидаємо, а закопуємо в горщик із кімнатною квіткою. І через деякий час з’являються паростки. Виростити цитрусове деревце в кімнаті з насіння нескладно, але першого цвітіння потрібно чекати років 1215. Щоб дочекатися більш раннього цвітіння і, звичайно, плодів, цитрусові потрібно вирощувати з укоріненого черешка. Або із плодоносного дерева взяти гілочку та прищепити до деревця, вирощене з насіння. У такий спосіб дочекаєтеся плодів на своєму цитрусовому дереві вже на 3-й рік.

Догляд за цитрусовими нескладний. Молоді рослини у віці до 5 років рекомендують пересаджувати щорічно, а дорослі – раз у 3 роки. Навесні потрібний посилений полив, а узимку помірний, у міру підсихання верхнього шару ґрунту. Навесні й улітку краще поливати ввечері, а взимку – вранці, через 2-3 дні.

Важливо знати, що корінь цитрусових дуже чутливий до низької температури, тому воду для поливу краще підігрівати. Занадто сухе повітря в кімнаті також згубно впливає на цитрусові рослини, тому частіше обприскуйте їх теплою водою. З весни до осені бажано раз у 2 тижні підгодовувати слабким розчином органічних або мінеральних добрив. Температура повітря повинна становити 16-21 градус. Цитрусовим також необхідна достатня кількість світла, вони не люблять протягів і перепадів температур. Якщо вирощуєте його на вікні, то під час провітрювання рослину потрібно прикривати папером.

Коли деревце почне цвісти, а це відбувається двічі на рік – навесні й восени, ваша кімната наповниться дуже ніжним і приємним ароматом. А якщо це буде деревце, у якого ще не наступило цвітіння, то воно порадує вас своїм листям, яке теж дуже приєм но пахне.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *