Апендицит у дітей: перші ознаки

«УЮТ» №11-2019
Апендицит у дітей – явище досить поширене. Часом батьки плутають апендицит у дітей із розладами шлунково-кишкового тракту, отруєнням і навіть переїданням. До всього, дитина не завжди може точно показати місце, де відчуває біль, тому визначити проблему самостійно не так легко.
Чому з’являється апендицит і як визначити його в дитини?
Потрапляння їжі в апендикс, чого в нормі відбуватися не повинно. Унаслідок цього залишки їжі перегнивають і виникає запалення.
Уживання їжі у великих кількостях. Часто занадто турботливі батьки намагаються «загодувати» дитину. Поспішаємо нагадати, що гіпертурбота ніколи не призводила до хорошого, а в даному випадку може стати причиною розвитку апендициту в дитини.
Запор та інші проблеми шлунково-кишкового тракту теж із часом можуть викликати апендицит.
Ослаблення імунітету, яке найчастіше спостерігається в міжсезоння. Намагайтеся не «загодувати» дитину, а забезпечити їй збалансоване харчування.
Спадковість. До того ж запалення апендикса в дитини часто трапляється в тому ж віці, що й у її батьків.
Симптоми апендициту в дітей
Біль у животі, який посилюється при зміні положення й часто переміщається вправо, де й знаходиться запалення. Важливо також зазначити, що апендицит буває хронічним (розвивається протягом декількох тижнів, супроводжується болем у животі. У даному випадку необхідно не втрачати часу й звернутися до лікаря якомога швидше) і гострим (розвивається стрімко й супроводжується яскраво вираженими болями. Необхідно відразу викликати «швидку допомогу»).
Як відрізнити апендицит від банальних проблем зі шлунково-кишковим трактом:
• біль у животі при апендициті то посилюється, то слабшає, але ніколи не припиняється;
• відсутність апетиту;
• нудота, блювота, пронос;
• підвищення температури до 38 °С, яке спостерігається практично завжди. Більше того, при виникненні ускладнення температура може підвищитися до 40 °С;
• загальна слабкість, блідість і спрага.
При перших ознаках апендициту в дитини слід негайно звернутися до лікаря, який проведе огляд. Цілком імовірно, що дитина просто переїла, вжила прострочену їжу і т. д., унаслідок чого виникли проблеми шлунково-кишкового тракту, але це той самий випадок, коли краще перестрахуватися і пройти діагностику апендициту. У разі, якщо попередній діагноз підтвердиться, – дитині призначать операцію.