Аптечка для саду і городу

Аптечка для саду і городу
Аптечка для саду і городу

Нетрадиційні засоби, яким досвідчені дачники знайшли раціональне застосування. Більшість із них – звичні флакони з аптечки, а також деякі необхідні у господарстві засоби.

Марганцівка

Розчином марганцівки обробляють цибулини і бульбоцибулини квітів перед посадкою, вимочують насіння найрізноманітніших культур, «купають» картоплю, обприскують суницю після цвітіння з метою профілактики захворювань. Словом, це той препарат, який бажано завжди мати під рукою.

Йод і зеленка

Розчином йоду (5-10 крапель на 10 л води) добре обприскувати суницю перед цвітінням. Це дозволяє захистити її від різних захворювань і сприяє прискореному росту. Зеленка навіть у саду і городі корисна: нею змащують ранки, місця зрізів, пошкоджені ділянки на бульбах і цибулинах.

Борна кислота

Почали гнити кабачки? Тепличні помідори у шоці від спеки? Перці та баклажани дають погану зав’язь? Допоможе обприскування розчином борної кислоти. Приготувати його дуже просто: 2 г борної кислоти розвести у 500 мл гарячої води, ретельно розмішати, додати прогрітої на сонці води, довівши розчин до 10 л.

Мило

Мильним розчином поливають розсаду і зелень у разі появи на них попелиці. Використовують його для миття інструментів і квіткових горщиків. При цьому мильною водою, що залишилася після цього, можна поливати садові та декоративні дерева і чагарники.
Не менш придатне у садівничому господарстві й дігтярне мило. Його також додають у всілякі відвари та настої, призначені для боротьби зі шкідниками та хворобами. На відміну від господарського, дігтярне мило ще і відлякує шкідників.

Порошок гірчиці

Ним можна посипати ґрунт навколо суниці садової та тих рослин, які також схильні до атаки слимаків. Тільки візьміть на замітку, що ґрунт при цьому повинен бути сухим.

Харчова сода

Сода харчова стане у нагоді  для профілактичної обробки рослин проти борошнистої роси.
Щоб приготувати розчин, потрібно розчинити 1 ст. л. харчової соди у 4 л води і додати 0,5 ч. л. рідкого мила. Таким складом можна обприскувати рослини 1 раз на тиждень, особливо, коли стоїть сира погода, яка сприяє швидкому поширенню борошнистої роси.

Шампунь від бліх для котів і собак

Цей засіб корисно мати у господарстві, навіть якщо у вас немає домашніх тварин. Недорогий шампунь від бліх знадобиться у разі, якщо потрібно вимити підвіконня після розсади чи пошкоджені попелицею рослини. А ще можна розвести 1 ст. л. засобу у 10 л води й обробити розчином кімнатні та діжкові рослини від комах.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *