Аритмія у дитини

Аритмія у дитини
Аритмія у дитини

У мого онука аритмія. Іноді ритм серця у нього може підвищитися, потім різко спадати, а потім і зовсім він може відчувати “зупинку” серця на кілька секунд. Що у таких випадках робити?

Світлана К.

У таких випадках потрібно заспокоїтися (випити заспокійливий чай), а якщо це не допомагає, то звернутися у терміновому порядку до лікаря для призначення спеціальних ліків.

Аритмія може бути ознакою багатьох захворювань. У цілому, більше 20 % усіх пацієнтів (не тільки сердечників), страждають аритмією. Це порушення може бути ознакою ендокринних збоїв, нефриту, вад серця, пухлин, ГРВІ, грипу, тонзиліту, вірусних інфекцій, хронічного пієлонефриту, анемії й інших хвороб. Тому, якщо пацієнт відчуває якісь симптоми аритмії, перше, що потрібно зробити, – електрокардіограму. І тільки потім шукати справжню причину захворювання.

У дітей усе трохи інакше: перше, що потрібно зробити, – виключити порок серця. Якщо вада не спостерігається, то симптоми аритмії можуть бути помилковими, оскільки до 14-16 років у дітей вегетативна система ще недозріла.

Для лікування аритмії важливі збалансоване харчування і спеціальні фізичні вправи з упором на дихання. Чому харчування? Важливим аритмогенним фактором вважається порушення електролітного балансу (кальцій, магній і калій). Через це найкращою дієтою для сердечників вважається середземноморська. Велика кількість білка саме з риби, багато фруктів і овочів круглий рік, кислоти омега-3, зелень. Також дуже хорошим продуктом вважається червоне столове сухе вино (келих у день).

Фізичні навантаження повинні бути не важкими, а лікувальну фізкультуру призначає тільки лікар.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *