Автомобіль проданий за дорученням: як не платити штрафи

Якщо вам приходять штрафи за перевищення швидкості, вчинені на автомобілі, який ви давно продали – є вихід.

Штраф за перевищення швидкості руху

Штрафи з камер накладають не на водія-порушника, а на юридичного власника автомобіля. З огляду на величезну кількість автомобілів, проданих за роки незалежності «по техпаспорту» або «за дорученням», їх юридичні власники змушені платити штрафи за порушення, яких вони не скоювали.

Зазвичай ця норма закону суперечить Конституції України і до Конституційного суду вже було подано кілька звернень, але рішення до цього поки не прийняте. І швидше за все не приймуть…

Що ж робити юридичним власникам у такій ситуації? Тут є кілька варіантів дії, і який із них вибрати залежить від конкретних обставин. Чого точно робити не варто – так це не звертати увагу на ситуацію. Якщо штрафів буде багато, на все майно (не тільки автомобіль) юридичного власника може бути накладено арешт.

Перереєстрація чи належний користувач

Якщо зберігся контакт реального власника автомобіля, або вдалося дізнатися у нотаріуса на кого було виписано доручення – вам пощастило. Залишилося тільки домовитися з реальним власником про перереєстрацію у Сервісному центрі МВС, або (якщо це неможливо чи небажано) про оформлення «належного користувача».

Угон

Якщо контактів реального власника автомобіля немає, а штрафи приходять – можна подати заяву про викрадення. Насправді це не дуже хороший варіант, звинувачувати у вчиненні кримінального правопорушення людину, яка його не здійснювала. При подачі заяви до поліції слід вказати обставини, при яких був переданий автомобіль. Можливо, така заява буде мати сенс і автомобіль знайдуть. Але є краща ідея.

Вибракування

Звернувшись до будь-якого Сервісного центру МВС можна подати заяву про вибракування автомобіля. Для цього потрібен лише паспорт та ідентифікаційний код. Однак варто пам’ятати, що це «квиток в один кінець». Після цього перереєстрація чи інші юридичні дії з автомобілем будуть неможливими. Юридичному власникові видають довідку про те, що автомобіль списано (вибув із ладу).

«Погляд часу» №42-15.10.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *