Ахтем Сейтаблаєв – український і кримськотатарський кіноактор, режисер театру і кіно, сценарист

Ахтем Сейтаблаєв

У 2017 році Ахтем Сейтаблаєв узяв участь у масштабному проекті «Танці з зірками». Пару йому склала Олена Шоптенко. Учасники стали бронзовими призерами передачі, завоювавши третє місце, встигнувши показати чимало гарних постановок.

Ахтем Шевкетович Сейтаблаєв народився у місті Янгиюль (недалеко від Ташкента) 11 грудня 1972 року.

Його маму звати Суфіе. Протягом двох століть її рід був тісно пов’язаний із мистецтвом – у родині були й актори, і співаки. Старший мамин брат був композитором і одним із засновників ансамблю «Хайтарма».

Предки по батьківській лінії були землевласниками. Їх вотчина знаходилася під Севастополем, у нинішній Орлівці. Це були військові, кримськотатарські дворяни. Його прапрадід був капітаном військово-морського флоту і брав участь у битві при Калі. У першу хвилю еміграції їхня сім’я виїхала до Туреччини, потім повернулася до Криму, після знову поїхала до Туреччини. Там в Ахтема є родичі.

За радянських часів рід матері Ахтема Сейтаблаєва був депортований на Урал, а сім’я батька – до Середньої Азії. Ближче до кінця 50-х рр., коли був знятий комендантський режим і стало можливо виходити за територію табору, сім’я матері перебралася до Таджикистана. Там його мати закінчила музучилище, вступила до театрального училища і познайомилася з його батьком.

Після закінчення школи у 1989 році Ахтем із сім’єю переїжджає з Узбекистану до Криму, де у 1992 році закінчує акторське відділення Кримського культпросвітучилища. У 1999 році закінчив відділення режисури і драматургії Київського державного інституту театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого.

Із 1992 по 2004 рік працював у Сімферопольському державному кримськотатарському академічному музично-драматичному театрі.

Із 2005 року працює у Театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра. У 2006-му став лауреатом премії «Київська пектораль» у категорії «Краща чоловіча роль» за роль Ромео у виставі «Ромео і Джульєтта». Із 2007-го став реалізовувати себе як кінорежисер. Зняв такі картини як «Чемпіони з підворіття», «Операція Че Гевара», «Осінні турботи», «Хайтарма» та інші. У 2012-му отримав премію Національного конкурсу III Одеського міжнародного кінофестивалю «Золотий Дюк» за кращий український фільм «Чемпіони з підворіття». З 2003 року знімається у кіно. Дебютною стала картина «Мамай» Олеся Саніна. Усього знявся більш ніж у двадцяти стрічках.

Особисте життя

46-річний театральний актор Ахтем Сейтаблаєв – людина стримана, емоції демонструвати не любить і своє особисте життя трепетно оберігає від сторонніх очей. Він одружився вдруге. Весілля відбулося у 2013 році, у Криму, де жив у той час Сейтаблаєв. Великого торжества не влаштовували, зі слів актора, на весіллі були присутні тільки родичі і близькі друзі, зокрема, кум нареченої шоумен Ігор Кондратюк. Теперішня його дружина Іванна Дядюра – продюсер усіх фільмів Ахтема і президент Міжнародного київського кінофестивалю «Молодість». Пара виховує чотирьох дітей: двох дочок – Назли (11.01.1995) і Софію (16.12.2009), а також двох синів – Анатолія і Філіпа. Анатолій закінчив сценарне відділення в університеті ім. Карпенка-Карого. У старшої дочки Назли в активі вже півтора десятка фільмів – вона почала зніматися з чотирьох років, дебютувавши разом із батьком у Олеся Саніна у «Мамаї». У «Хайтарма» Назли грала його сестру. Філіп знімався у батька у двох фільмах – в епізодах. Наймолодша Софія бере участь у всіляких акціях, секціях, гуртках і групах, малює, співає і танцює.

Як говорив актор, «у мене є припущення, що Софі потрапить в артистичне середовище. У неї ж і дідусь по мамі – режисер, і мама займається кіно і телебаченням, і тато, як бачите, теж».

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber