Бачити себе наскрізь, або Мистецтво самопізнання

Мистецтво самопізнання
Бачити себе наскрізь, або Мистецтво самопізнання

«Задавака» №10-2019

Пізнати самого себе – це означає зрозуміти свій внутрішній світ, побачити і прийняти свої не тільки позитивні якості, а й негативні, такі, як помста, ненависть, злість і т. д., які людина сама ж створила, позбавити себе від них, вивчивши таємницю свого внутрішнього світу та світу людських почуттів.

Шлях до самопізнання у кожної людини свій, і тому слід починати його з аналізу своїх вчинків, своєї поведінки, спостереження за собою. Щоб пізнати себе потрібно зрозуміти: що потрібно у цьому житті, що хочу досягти? Подивитися з боку на себе, тому що це є дуже важливим, так само як «Що я можу?». Від цього може залежить вибір свого майбутнього.

Для того, щоб пізнати себе потрібно перш за все пізнати свій розум та його сприйняття, його вплив на свідомість. Іноді ми також можемо обманювати себе, але лише заради того, щоб у цю брехню повірили інші люди, які нас оточують.

За все життя ми можемо і не зрозуміти до кінця, хто ж ми насправді, що з себе представляємо. Інколи дуже важливо сісти на самоті і подумати, задати собі питання: «Хто ж я насправді? Я людина? Чи достатньо добра, чи достатньо почуттів я маю?». Не обов’язково, ким ти став за цей період життя, а важливо, яка ти людина, що в тебе на душі і чи є в тебе серце. Справжнє серце, яке вміє співчувати і думати не тільки про себе, а й про інших, насамперед, про близьких тобі людей. І лише тоді ти, відкрившись самому собі, покажеш себе іншим зовсім із протилежної сторони. Щоб пізнати себе, потрібно спочатку зрозуміти, хто ти є, і зрозуміти, чи хочеш ти цього насправді.

Самопізнання потрібно починати зі спостереження за собою, за своєю поведінкою, і за допомогою самоспостереження зробити самоаналіз своєї поведінки, своїх якостей, дати їм оцінку, спробувати дати відповідь на свої внутрішні запитання. Також дуже важливим є прийняття себе – це та точка саморозвитку та самовдосконалення.

Отже, пізнання самого себе – це пізнання свого внутрішнього світу, занурення у себе. Пізнайте і вивчайте себе і тоді ви пізнаєте увесь світ. Пізнавши свій внутрішній світ, ти зможеш бачити людей наскрізь. Необхідно лише спостерігати за своєю поведінкою і поведінкою людей, спостерігайте частіше за собою та реальністю, знаходьте відповіді у середині себе. Це пізнання відкриває можливості до прогресу, саморозвитку, виховання, успіху та щастя у житті.

Через пізнання себе самого ми стаємо моральною та вихованою людиною, але потрібно пізнавати не лише свої позитивні сторони, а й негативні. Самопізнання завершується тим, як ти ставишся до навколишнього середовища, людей, які тебе оточують. А також ґрунтується на людській гідності, допомозі іншим та вимогливості до себе.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *