Балуєте онуків? Не перестарайтеся!

Наші внуки – це віддушина і радість у житті. Виявляючи свою любов і турботу про них, ми готові на все. Однак такі особливі стосунки можуть призвести до негативних наслідків. Ніхто не говорить, що балувати внуків не можна. Навпаки, лікарі, педагоги і психологи зазначають, що це головне призначення бабусь і дідусів. Але важливо не перестаратися. Як знайти «золоту середину»?

Балуєте онуків?

Чому ми балуємо внуків?

Психологи зазначають кілька причин, чому бабусі і дідусі так люблять балувати своїх онуків. Найчастіше бажання виникає через те, що ми самі потребуємо любові і турботи.

Чим корисне баловство?

Треба розуміти, що балування – це прояв любові: плекання, надання знаків уваги, турботи. Це не потурання примхам, не виконання всіх вимог і побажань дитини. Найголовніше, що повинна отримати дитина від бабусі і дідуся, – любов і позитивні емоції, які допоможуть їй у дорослому житті.

А саме: відчуття захищеності, підтримку і впевненість у тому, що у цьому величезному світі існують люди, на яких можна покластися. Чим більше любові отримає малюк у дитинстві, тим більше він її буде випромінювати в майбутньому по відношенню до своєї сім’ї, до своїх дітей і батьків.

Також необхідно запам’ятати, що завдання батьків – виховувати дитину і ставити їй мету. А ось завдання бабусь і дідусів – просто насолоджуватися спілкуванням, грати, пустувати, готувати разом улюблені страви, пізнавати світ.

Як не варто балувати дітей?

Фахівці дають такі корисні рекомендації.

Не виконуйте роботу замість дитини. Якщо мама з татом змушують дитину помити посуд або акуратно розвісити свої речі, – нехай вона сама зробить це. Зав’язувати шнурки, надягати шапочку, годувати з ложечки, перемішувати цукор у чашці з чаєм та інші побутові турботи також не рекомендується робити замість малюка. Допоможіть йому навчитися це робити самостійно. Інакше дитина не стане дисциплінованою і відповідальною, не навчиться піклуватися про себе та інших. Не бійтеся злегка дистанціюватися від онуків.

Пам’ятайте, одна справа – допомагати і піклуватися, а зовсім інша – розчинятися в дитині.

Не порушувати батьківський регламент. Якщо ваші діти встановили певні правила для дитини, намагайтеся не порушувати їх. Батьки можуть втратити свій авторитет, а ви – спровокувати серйозний конфлікт. Дитина повинна розуміти, що в родині всі дотримуються однакових стандартів. Але ви можете запропонувати свої корективи, якщо на це згодні обидві сторони.

Не балуйте матеріальними подарунками і грошима. Найчастіше внука чи онучку хочеться побалувати новою іграшкою, дати якісь гроші на кишенькові витрати чи накупити мішок солодощів. Це також потрібно робити, але перегинати палицю не можна. Якщо ви приходите в гості до внуків через день і щоразу з якимось подарунком або гостинцем, одного разу, коли ви прийдете без нього, вони будуть незадоволені й образяться. Ви в одну мить ризикуєте стати «поганим» в очах дитини.

Не потурайте онукам. Навчіться говорити «не можна» онукові, особливо, якщо він починає вередувати. У дитини повинні бути чітко визначені рамки дозволеного. Також не бійтеся розмовляти з онуком і пояснювати, чому це не можна, а це можна.

«Погляд часу» №39-23.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *