Банки повертатимуть людям вкрадені шахраями гроші

Банки повертатимуть людям вкрадені шахраями гроші
Банки повертатимуть людям вкрадені шахраями гроші

«УЮТ» №21-2019

Нацбанк призведе порядок роботи з картками до європейського зразка. Незабаром українцям почнуть миттєво повертати на картку несанкціоновано списані кошти.

Днями Нацбанк оприлюднив на офіційному сайті проект постанови, який зобов’язує всі українські банки повертати клієнтам гроші, поцуплені шахраями, не пізніше, ніж на наступний день після отримання повідомлення від клієнта. Таким чином, як тільки документ буде прийнятий (через місяць), в Україні з’явиться «карткова» презумпція невинності. Віднині людина не повинна буде доводити банкірам, що крадіжка грошей трапилася не з її вини. Навпаки, фінансисти повинні будуть довести, що винен їхній клієнт.

Із правила, утім, будуть винятки. Наприклад, банк зможе не відновлювати баланс на картці, якщо в нього будуть вагомі підстави вважати, що власник картки сам є шахраєм і намагається таким чином «обдурити» фінустанову. Для цього банкірам доведеться подати заяву в поліцію.

Також банкіри зможуть не повертати клієнту суму в 20 неоподатковуваних мінімумів (340 грн), якщо несанкціонована операція була здійснена вкраденою чи загубленою карткою, а інформація про це надійшла в банк уже після скоєння оспорюваної транзакції.

Утім, це не означає, що люди зможуть безтурботно залишати всюди дані про платіжну картку, вважаючи, що банк відшкодує їм усі втрати. Якщо фінансисти після проведення розслідування зможуть довести, що пряма або непряма вина за несанкціоноване списання коштів лежить на власнику картки, він повинен буде не тільки повернути всю вкрадену суму банку, але й відшкодувати витрати, понесені банком при розслідуванні.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *