Банкомат не видав гроші: що робити?

Банкомат не видав гроші

Більшість українців отримують пенсії і зарплати на банківські картки, а після відразу ж ідуть знімати їх у банкоматах. Ці цифри підтверджують і в НБУ. За їхніми даними, банкоматами користуються 66 % українців, а щорічно з карток знімають понад мільярд гривень. Що ж робити, якщо списали кошти, але банкомат так і не видав готівку.

Є кілька причин, за якими банкомат може не видати частину готівки, розповідає експерт. Найпростіший випадок – гроші просто залишилися у вікні видачі. Тоді їх можна без особливих складнощів дістати.

«Буває, що частина купюр може застрягти у вікні видачі. Потрібно уважно подивитися, чи не залишилися там гроші. Завжди, коли ви забираєте купюри – перерахуйте їх. Є один секрет. Рахуйте так, щоб гроші були видні камері на банкоматі. Якщо видана не вся сума – тоді вам буде легше і швидше це довести», – пояснює фахівець.

Якщо ж камера не помітила, скільки грошей видав банкомат, то довести брак коштів можна буде тільки після інкасації. Тоді співробітники банку перерахують гроші в апараті. Якщо виявиться, що в ньому є «зайва» готівка, її повернуть.

Але проблема може бути і не з банкоматом. Аферисти використовують спеціальні накладки на вікнах видачі грошей. Ці непомітні з першого разу пристрої крадуть частину готівки. За раз вони можуть «забрати» всі ваші гроші. Якщо уважно придивитися до вікна видачі грошей банкомату, то можна помітити спеціальну накладку і навіть зняти її. У такому випадку потрібно обов’язково зателефонувати до банку, у разі потреби – до поліції, якщо вдалося зняти її і забрати гроші – пристрій віднести до банку. Безпечніше користуватися тими банкоматами, якими ви вже успішно користувалися, які знаходяться у відділеннях банків або під постійним наглядом у супермаркетах і торгових центрах.

Якщо банкомат не видав кошти і списав їх із картки, потрібно, нікуди не відходячи, зателефонувати на гарячу лінію. На кожному апараті вказано номер гарячої лінії банку. Оператор по телефону пояснить, що робити далі. Швидше за все, доведеться підійти до відділення, написати заяву. Її повинні розглянути не пізніше ніж через 30 днів.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber