Барометр із лампочки

Барометр із лампочки
Барометр із лампочки

Для його виготовлення в цоколі згорілої лампочки потрібно просвердлити невеликий отвір діаметром 2-3 мм. В отвір (до половини) залити води й підфарбувати її за допомогою двох крапель чорнила або шматочка грифеля хімічного олівця.

Лампу встановити цоколем угору на вікні з північної сторони між рамами так, щоб на неї не потрапляли прямі сонячні промені.

Барометр із лампочки

Якщо стінки барометра покриваються маленькими крапельками вологи – завтра буде хмарний день без опадів. Якщо на стінках утворилися краплі середньої величини, а між ними проглядають вертикальні сухі смуги, очікується мінлива хмарність. Якщо на стінках великі краплі, то наступного дня цілком можливий короткочасний дощ. Стікають великі краплі – попередження про те, що завтра намічається гроза. Якщо великі краплі (утворилися тільки біля водної поверхні, а верхня частина барометра суха, то буде дощ десь поблизу, але не у вас. Якщо за вікном стіною ллє дощ, а барометр сухий, то знайте, що завтрашній день буде сонячним. Якщо крапельки вологи з’явилися на тій стороні барометра, яка дивиться на північ, то ждіть опадів у другій половині дня.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *