Батькам про «це»

Розмова з підлітком про кохання

Донька (син) вже запитували вас: «Мамо, розкажи, як ви з татом познайомилися? Як у вас усе це «було?» Багато мам, незважаючи на підлітковий вік своєї дитини, йдуть від запитання: «Навіщо тобі це знати? Подорослішаєш, ось тоді».

Більшість мам і тат навіть не знають, як до цього питання підступитися. Деякі вважають, що це зайва, ненормальна цікавість підлітка. Інші батьки, навпаки, бажають самі про все розповісти своїй дитині перш, ніж вона дізнається про «це» від когось.

Заборона і викликає цікавість. Коли дитині 3 чи 5 років, батьки ще можуть відцуратися «казочками» щодо «капусти» чи «лелеки», хоча у багатьох це не виходить. Не раз доводилося чути з вуст 5-6-річної дитини слова: «У Віті мама ходить із животиком. Вітя каже, що там росте його сестричка. Це правда. Мама сама йому про це сказала». Цієї інформації такому малюкові цілком достатньо.

Ці питання не можна залишати без уваги, треба надавати відповіді, виходячи з віку дитини. Надалі вам легше буде уникнути багатьох проблем: раннє статеве життя, вагітність, венеричні захворювання.

Деякі мами скажуть: «Та діти про «це» знають більше за нас!» Не заперечую, є і такі підлітки. Але далеко, не всі. Не варто захищати дітей від життя. Адже в один «чудовий» день батьки побачать не маленького і поступливого малюка, а впертого, зухвалого підлітка. Вони не зможуть заборонити йому відчувати почуття любові та прихильності.

Підліткове кохання – це особливе відчуття. Навряд чи когось воно обійшло. І в цьому немає нічого поганого. Це чудово. Скільки прикладів, коли підлітки саме у вирі любові складають вірші, пишуть музику, проявляють свої найкращі якості.

Найпоширенішою є звичка батьків критикувати обранця дитини. Якщо батьки починають ритися в щоденниках свого чада, підслуховувати телефонні розмови або, ще гірше, говорити, що об’єкт її (його) обожнювання їх не влаштовує, можна вважати, що вони близькі до втрати довіри своєї дитини назавжди. А відсутність почуттів у підлітка до протилежної статі може надалі розвинути в ньому невпевненість у собі.

Деякі батьки влаштовують скандали, якщо молоді люди обіймаються чи цілуються. І слова: «Зовсім совість втратили!», «Що за молодь пішла?», «Так і дитину завести можна» – звучать образливо і недоречно.

Підлітки дуже схильні до депресії. Вони ще не можуть керувати своїми почуттями. Їм властиво приймати необмірковані рішення.

Неправильна поведінка батьків часто призводить її (його) до ранніх статевих зв’язків. Не секрет, що дівчата у 13-17 років кажуть, що «це» сталося випадково, усього «раз». Частіше за все, підлітки йдуть до «цього» з цікавості. Йдуть до «цього», часом, самі дівчата, боячись опинитися на самоті. Багато хто з них вважають, що незайманість – це несучасно.

У деяких підлітків є аргумент: «Так роблять усі».

Допомогти підліткам обрати кращий крок, навчити казати «Ні» повинні саме дорослі.

Розмовляти з підлітком про кохання, про майбутню сім’ю не соромно, навіть якщо батьки помічають, що їхня дитина відчуває себе при цьому ніяково. Налагоджувати відносини з підлітком треба обережно, поважаючи в ньому особистість. Якщо мати чи батько зрозуміють та приймуть хвилювання підлітка, то допоможуть йому уникнути серйозних помилок у житті.

Ольга Конодюк

«УЮТ» №35-27.08.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *