Батьківські установки, які псують життя дитини
Психологами давно доведено, що всі наші проблеми в дорослому житті родом із дитинства. Відчуття самотності, невміння спілкуватися з протилежною статтю, недовіра до людей, низька самооцінка – це все з’являється завдяки батькам і суспільству. Навіть не зі зла сказане слово близькою людиною може поранити на довгі роки.

Ось найпопулярніші батьківські установки, які несприятливо впливають на доросле життя.
«Поки все не з’їси, зі столу не вийдеш!» Більшість сучасних батьків стверджують, що не насаджують дітям свою думку, а розвивають у них особистість. Ось тільки такі слова відразу втрачають свій сенс, коли розмова заходить про їжу. Багато хто забуває, що навіть однорічна дитина має власні смаки та уподобання в харчуванні. Найчастіше батьки стежать за раціоном дитини, судячи з власного досвіду. Ми ж дорослі, нам видніше. Таке насильство (по-іншому це складно назвати) порушує фізичні кордони будь-якої дитини, у будь-якому віці. Такі дії батьків дають зрозуміти малюкові, що він порожнє місце.
«Ти вже не маленька дитина…» Не варто забувати, що діти – це діти. Дайте їм пожити у цьому дитячому «божевіллі». Якщо ви хочете, щоб ваша дитина в майбутньому отримала низьку самооцінку і величезний удар по творчому розвитку, то сміливо змушуйте її дорослішати завчасно.
«Потрібно ділитися». Відкрита дитина повинна ділитися своїми іграшками з іншими – так вважає більшість батьків. А якщо немає такого бажання, то з нею проводиться бесіда з цього приводу. Дуже часто все закінчується фразою «не будь жаднюгою». Але якщо в цих же батьків попросити особисту річ, то вони будуть незадоволені.
Іграшка для дитини – це як особиста річ для дорослого, про це не варто забувати. Таким способом більш імовірно виховати людину, якій у майбутньому буде дуже складно відстояти свою думку і показати всім особисті кордони. Таким людям складно сказати комусь «ні».
«Уют» №8-23.02.2023