Базові правила для гарної зачіски

Помічали, що після салону волосся виглядає більш доглянутим, ніж після сушки з укладанням у домашніх умовах? І справа аж ніяк не в особливих укладальних засобах, а в техніці сушіння. Спираючись на досвід стилістів, ми зібрали базові правила про те, як правильно орудувати феном і гребінцем, щоб волосся не сіклося і блищало, а укладка зберігала об’єм.

Геть вологу
Як правильно сушити волосся феном

Парадокс: причиною появи посіченого волосся є не лише дефіцит вологи, але і її надлишок. Тому, насамперед, після миття голови ретельно віджимаємо волосся м’яким рушником, який гарно поглинає вологу. У жодному разі не розтираємо мокре волосся – це пошкодить кутикулу і призведе до втрати гладкості і блиску. Достатньо того, щоб з волосся не капала вода, через яку руйнується захисна оболонка волоска.

До речі, голлівудські стилісти рекомендують промокати волосся не звичними рушниками, а паперовими серветками, адже вони поглинають у себе вологу і дозволяють засобам, які наносять на чисте волосся, більш якісно поглинати в їх структуру.

Сушіть відразу. Тікайте від перукаря, який хвалить вас за відмову від фена. Використовувати фен насправді буде більш розумно, ніж залишити волосся висихати самостійно. Чим менше контакту з вологою, тим менше руйнується кутикула і січуться кінці.

«Ноу-хау» – під табу

Усі знають цей нехитрий трюк із надання волоссю прикореневого об’єму – сушити волосся, нагнувши голову вниз. На жаль, на це «ноу-хау» стилісти наклали табу: виявилося, такий спосіб швидше призводить до втрати об’єму, адже робить волосся гладким. У якості альтернативи експертами пропонують іншу вправу – сушити волосся, нахиляючи голову з боку в бік і піднімаючи його біля коріння гребінцем.

Режим холодного обдування у фена для волосся кращий: воно не перегріється і не втрачає всю вологу, а значить, буде більш гладким і блискучим. Гаряче повітря, звичайно, швидше впорається із завданням і зробить укладку більш довготривалою (тут гаряча сушка незамінна), але навіщо вам укладка ціною здорового волосся? Намагайтеся використовувати гаряче повітря хоча б через раз.

Стилісти рекомендують залишати волосся злегка недосушеним, щоб уникнути випаровування всієї вологи зі структури волосся і руйнування захисної оболонки. У кінці сушки краще перевести фен у режим холодного обдування: це згладить лусочки кутикули, додасть блиску і допоможе швидко «охолодити» волосся.

Використовуйте насадку-концентратор, яка йде в комплекті до кожного сучасного фена. Вона допомагає пустити хаотичний потік повітря, куди потрібно, а саме у напрямку росту волосся. Найправильніший алгоритм сушіння: розділити волосся на середні пасма і сушити кожне з них окремо, направляючи повітря від коренів до кінців. Такий спосіб забезпечить волоссю гладкість і блиск, а заодно позбавить пухнастості, що актуально в холодну пору року й опалювальний сезон.

«Уют» №10-4.03.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *