Бджоли стали будувати вулики з пластику

Бджоли стали будувати вулики з пластику

Кількість пластикових відходів на Землі досягла катастрофічних масштабів, і про це свідчить навіть поведінка бджіл.

У 2013 році вчені виявили, що деякі бджоли збирають поліуретан і поліетилен, щоб разом із натуральними матеріалами використовувати їх для побудови своїх гнізд. Зараз ситуація стала ще серйознішою – в Аргентині вперше в історії були знайдені бджолині гнізда, створені повністю з пластикового сміття. В Австралії також знайдені бджолині гнізда з пластику.

Вивчивши одне з гнізд, дослідники виявили, що воно повністю складається з тонкого світло-блакитного пластику. Він явно небезпечний для комах, тому що усередині одного з осередків була знайдена мертва личинка, а інша містила мертву дорослу особину.

Перший випадок, коли дослідники знайшли повністю пластикове гніздо, звучить і виглядає як фрагмент з антиутопічного роману. Ймовірно, через глобальне забруднення планети бджоли почали адаптуватися під нові умови і шукати альтернативні матеріали для будівництва гнізд. Цілком можливо, що бджоли почали використовувати пластик не через нестачу природних матеріалів, а через його захисні властивості. У довколишніх полях були використані згубні для комах гербіциди, і пластик міг захистити бджіл від шкідливих речовин краще, ніж листя і дрібні гілки.

Хай там як, нове відкриття стало черговим нагадуванням про те, що планета знаходиться в дуже небезпечній ситуації. Також воно в черговий раз довело кмітливість бджіл, хоча у цьому вже пора припинити сумніватися.

«УЮТ» №14-02.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *