Бережемо суглоби від впливу змін погоди

Наші коліна, лікті та кульшові суглоби дуже чутливі до зміни погоди, особливо коли хворі. Та й у холодну пору стаємо менш активними, носимо важкий одяг, змінюємо раціон харчування, відчуваючи потяг до жирного й солодкого. Але не допустити больового синдрому в суглобах цілком можливо.

Бережемо суглоби від впливу змін погоди
Ні – гіподинамії

Найкраща профілактика – достатнє фізичне навантаження впродовж року. Прогулянки з палицями для скандинавської ходьби, ранкова суглобова гімнастика та активні домашні справи цілком спроможні уповільнити дегенеративні зміни. Це сприяє виробленню синовіальної рідини та повноцінній роботі м’язів суглобів.

Їм потрібні вітаміни

Гуляймо при будь-якій погоді, а в сонячну – довше, ніж зазвичай. Адже це допоможе організму синтезувати вітамін D, необхідний для засвоєння кальцію, а відтак захистити кістки й суглоби від руйнації. Нестача сонячного світла негативно впливає на якість кісткової маси та здоров’я суглобів, особливо в жінок, які вступили в період менопаузи. Тому холодної пізньої осені, взимку додатковий прийом вітаміну й виправданий.

Крім того, нашим суглобам потрібні й вітаміни групи В, К, і, звичайно, колаген. Забезпечити їх повноцінним живленням цілком під силу рекомендованим лікарями комплексним препаратам для суглобів.

Так – повноцінному харчуванню

Достатню кількість у меню клітковини, вітамінів і мікроелементів забезпечить рослинна їжа та злакові. М’ясо та нежирні сорти, а кілька разів на місяць – стейки жирної риби, доповнять картину грамотного суглобового живлення, забезпечать організм поліненасиченими жирними кислотами й білком. Останнім, до речі, щедро діляться з нами й кисломолочні продукти. Їх також необхідно мати в своєму щоденному раціоні. А от сіль, цукор, алкоголь та «швидкі» вуглеводи можуть зробити наші суглоби вразливими.

«Погляд часу» №48-01.12.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *