Березневі турботи в саду

Уже в холодному березні треба подбати про те, щоб у належні строки квітники і клумби радували своїм пишним цвітінням.

Березневі турботи в саду

Насамперед ранньої весни обрізують багаторічні чагарники і ліани в саду: спірею, гортензію, будлею. Обрізувати треба так, щоб залишилися пеньки висотою 10-30 см. Завдяки цьому виростуть нові, сильні пагони, на яких поточного сезону з’являться квіти.

Тала вода, просочуючись у верхні шари ґрунту, пробуджує сховані в ньому цибулини і кореневища багаторічників. У березні ці рослини потребують поживних речовин, особливо азоту. Для їх підживлення по талому снігу розсипають сечовину чи аміачну селітру, а краще нітроамофоску по неповній жмені на 1 м².

Приступають до пророщування бульбових бегоній. Бульби поміщають у стаканчики з ґрунтовою сумішшю, не засипаючи їх повністю. Ставлять на світле місце, куди не потрапляють прямі сонячні промені, у міру підсихання зволожують. Необхідно перевірити цибулини гладіолусів. Для цього слід звільнити їх від старих коренів і луски. Робити це потрібно обережно, щоб не зламати паростки, які наклюнулися. Пошкоджені сірою гниллю місця вирізають, обов’язково дезінфікуючи інструмент, зрізи змащують зеленкою. Висохлі цибулини викидають, а здорові розкладають до посадки у світлому прохолодному місці, зрідка обприскуючи.

Ще одне важливе завдання – посів квіткового насіння на розсаду і пікірування рослин, посіяних у лютому. На початку березня висівають агератум, вербену, багаторічні дельфініуми, геліхризум, лобелію, левкой, ротики, запашний тютюн, однорічні айстри, примули, флокси Друммонда, гвоздики і рицину. У другій половині березня сіють більшість літників.

Перед посівом насіння опускають у підсолену воду і те, що спливло, відбраковують. Насіння, що опустилося на дно, промивають, злегка просушують і висівають по зволоженій поверхні землі, присипаючи тонким її шаром. Ґрунт для посіву повинен бути легким (2 частини дернової землі + 1 частина річкового піску), перед посівом його поливають рожевим розчином марганцівки.

У другій половині березня починають живцювати корейські хризантеми. Використовують верхню частину прикореневої порості маточних кущів. Зрізають під кутом, живці повинні бути довжиною 5-6 см із 4-5 міжвузлями. Перед садінням їх опускають на 15 хв. у марганцівку. У ящик для пікірування засипають дернову землю, перегній і пісок. Двічі на день поливають. При +16…18 °С живці вкорінюються через 18-20 днів.

І для кімнатних рослин у березні настає справжня весна. У світлолюбних рослин після обрізування кволих зимових пагонів починається здоровий молодий ріст.

Для формування нових пагонів рослини потребують великої кількості мінеральних солей і води, тому в березні їх необхідно пересаджувати, відновлювати підживлення, збільшувати полив.

 «Погляд часу» №10-9.03.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *