Без фальші…

Сексуальні стосунки – це невід’ємна частина життя людини. Є чимало публікацій на тему статевого життя, але серйозний аналіз побудови тривалих сексуальних відносин, їх гармонізації, вирішення проблем, що виникають, відсутній.

Сексуальні стосунки

Пропоную вам кілька правил, якими я зазвичай рекомендую користуватися при вирішенні сексуальних проблем.

Довіра один до одного

Це найголовніша умова вирішення будь-яких проблем, пов’язаних із сексом і не тільки з ним. Якщо між партнерами немає довіри, будь-які спроби лікування сексуального розладу чи гармонізації відносин будуть безуспішними. Стосунки, у яких домінує брехня, рано чи пізно опиняться гіркою пігулкою, що не приносить користі жодному з партнерів.

Спілкування

Обговорюйте з партнером будь-які аспекти своїх інтимних потреб. Дослідження показують, що чим більший рівень довіри у сексуальному спілкуванні між партнерами, тим більше вони отримують задоволення від статевих стосунків і тим вище їх інтимна привабливість один для одного.

Не завжди бажання і сексуальні погляди іншої людини можуть бути прийнятні, а тим більше зрозумілі. Нерідко самого себе важко зрозуміти. Тим не менш, не заглиблюючись у нетрі підсвідомості, важливо знати, що подобається і не подобається вашому статевому партнеру, як важливо і те, щоб він (вона) знав(ла) про ваші мрії, пріоритети, погляди.

Побудова гармонійних сексуальних відносин вимагає знань і досвіду – сексуальної освіти, яку неможливо отримати швидко. Багато сексуальних розладів вимагають тривалого часу для їх лікування чи усунення. Поспіх може тільки нашкодити.

Далеко не всі проблеми вимагають прийому певних ліків, проведення процедур або використання якихось пристосувань. Остерігайтеся дорогих процедур, тестів, препаратів без всякого обстеження, особливо, якщо це призначення супроводжується захопленими відгуками про чудодійні властивості «чарівних препаратів», «панацеї століття» і т. п.

Моральна підтримка один одного має дійсно цілющі властивості і може допомогти швидше й ефективніше усунути проблему.

Збереження конфіденційності інформації, що стосується сексуальних проблем партнера

Іноді жінки скаржаться подругам, чоловіки – друзям, питаючи у них поради. І тоді сторонні особи починають в’їдливо втручатися в інтимні стосунки партнерів (у тому числі сімейної пари), часом не тільки ламаючи ці стосунки, але і створюючи нові проблеми між людьми.

Єдиною людиною, перед якою потрібно «викласти всі карти», повинен бути фахівець у питаннях сексології. Якщо ви хочете отримати правильний діагноз і правильне лікування, будьте відверті з сексологом, але не діліться своїми інтимними проблемами з іншими людьми, у тому числі родичами, друзями, колегами, знайомими.

Врахуйте також, що, реєструючись на різних форумах і сайтах, де ви задаєте питання або обговорюєте теми про сексуальні стосунки, ви оприлюдните ваше реальне ім’я та контактну інформацію, а значить, ваші проблеми втрачають конфіденційність і стають відомі великій кількості людей.

Олена Березовська, лікар

«Уют» №28-8.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *