«Безстрокова» інвалідність: чи треба проходити комісію?

Безстрокова інвалідність: чи треба проходити комісію
«Безстрокова» інвалідність: чи треба проходити комісію?

«Погляд часу» №19-2019

Я непрацюючий пенсіонер, мені 82 роки. Мене зацікавила стаття про те, скільки доплачують по догляду за психічно хворими людьми. Моя дочка інвалід з дитинства II групи довічно (опіка оформлена на невістку). Хотів би дізнатися, чи потрібно їй проходити кожні шість місяців комісію?
І ще. Моя невістка живе разом із моєю дочкою у місті. Я також живу у місті – окремо, проте прописаний у селі. Чи може невістка оформити за мною догляд, оскільки я погано себе почуваю?

Володимир Максимович, м. Харків

Навіщо заново подавати документи?

Людині, яка живе з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, призначається щомісячна грошова допомога на догляд за ним. Перелік документів для призначення такої допомоги передбачено відповідним порядком, затвердженим Постановою Кабміну № 1192 від 2 серпня 2000 року* (у редакції від 13.11.2018 р.).

Одним із документів, необхідних для визначення права на призначення допомоги, є висновок лікарської комісії медичного закладу про те, що особа з інвалідністю I або II групи внаслідок психічного розладу потребує постійного стороннього догляду (далі – висновок).

Допомога призначається на шість місяців. Для продовження виплати допомоги по догляду на наступні півроку заново подаються відповідні документи, крім висновку, якщо період, на який він виданий, у ньому не вказано.

Таким чином, якщо у висновку, виданому вашій невістці, зазначено термін його дії, потрібно кожні шість місяців підтверджувати факт необхідності постійного стороннього догляду за особою з інвалідністю, незалежно від того, що інвалідність хворому встановлена «безстроково».

Кому платять компенсацію по догляду?

А тепер – про догляд за вами. Непрацюючі фізичні особи, які постійно надають соціальні послуги особам, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), мають право на призначення компенсації. Про це йдеться у Постанові Кабміну «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» № 558 від 29 квітня 2004 року (у редакції від 17.09.2014 р.).

Якщо ваша невістка відповідає описаним вище умовам і буде доглядати за вами, вона може звернутися до управління соціального захисту населення за місцем вашого фактичного проживання й оформити виплату компенсації по догляду. При цьому потрібно довідку з управління соціального захисту за місцем вашої реєстрації про те, що там компенсація по догляду не призначалася.

*«Про надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I або II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним».

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.