Бідність чи багатство визначають по усмішці

Бідність чи багатство визначають по усмішці

Щоб дізнатися про достаток людини, не потрібно наводити довідки про її банківський рахунок – досить подивитися на її обличчя.

Вважається, що зовнішній вигляд людини – це один з маркерів її соціально-економічного становища. Наприклад, статусні речі, акуратна зачіска говорять про заможність, а татуювання і дешевий одяг підсвідомо сприймаються як ознака нижчого класу.

Але вчені з Шотландії говорять, що це всього лише стереотипи – насправді визначити достаток можна тільки по обличчю. Дослідники провели експеримент: випробуваним показали чорно-білі фотографії осіб 160 чоловіків і жінок і попросили визначити їхній дохід. Серед людей на фото були бідні і багаті: одні заробляли близько 150 тис. доларів на рік, другі – не більше 35 тис.

Виявилося, що учасники експерименту вважали багатими тих, хто злегка посміхався, і чиї обличчя ненав’язливо «відбивали щастя і благополуччя». Похмурі чи неприродно радісні обличчя найчастіше потрапляли до категорії бідних.

Визначити достаток вийшло з точністю 68 %, причому мозок випробовуваних зчитував і аналізував інформацію дуже швидко – на роздуми йшло приблизно пів секунди.

«Погляд чау» №51-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *