Більшість із нас не знає правила особистої гігієни, кажуть експерти.

правила особистої гігієни
Більшість із нас не знає правила особистої гігієни, кажуть експерти.

Група британських і американських лікарів-гігієністів заявила про те, що більшість людей не знає головних правил особистої гігієни. За словами експертів, багато поширених уявлень про догляд за тілом ідуть врозріз з офіційними рекомендаціями організацій охорони здоров’я.

Зокрема, фахівці розповіли про те, що багато людей занадто  слідкують за чистотою волосся, але не дотягують до гігієнічних норм у своєму догляді за зубами. До поширених помилок вони, наприклад, зарахували звичку мити голову кожен день – такий ритуал насправді порушує процеси природного вироблення шкірного сала і підвищує схильність до лупи.

«У середньому досить мити голову один-два рази на тиждень», – переконані експерти.

Що стосується чистки зубів, то представники Американської стоматологічної асоціації зазначили: чистити зуби потрібно мінімум один-два рази на день протягом двох хвилин, а також очищати порожнину рота після кожного прийому їжі обполіскуванням.

Цікаво, що у цей раз стоматологи не підтримали думки про необхідність використання зубної нитки.

«Раніше зубною ниткою рекомендувалося користуватися щодня, але останні наукові роботи у цій сфері показали, що процес її застосування не такий ефективний», – пояснили вони свою позицію.

Також експерти спростували важливість для здоров’я щоденного прийому душу. В умовах помірного клімату приймати душ цілком достатньо один раз у три дні, констатували санітарні лікарі. Часте миття, за їхніми словами, порушує мікробіом на поверхні шкіри, що знижує імунний захист організму.

Помилкою фахівці назвали і використання дезодорантів відразу після миття. Медики рекомендують користуватися антиперспірантами і дезодорантами перед сном, обробляючи ними чисту, але суху, а не вологу шкіру.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *