Біля Британії знайшли затонулий корабель зі скарбами

скарби

Британські вчені на чолі з підводним археологом Девідом Гіббінс знайшли частини затонулого у XVII ст. торгового судна, що перевозив скарби, нинішня вартість яких становить приблизно 10 млн доларів.

Британське судно «Президент», належало Ост-Індській компанії, затонуло ще у 1684 році, коли поверталося з Індії, навантажене перлами і діамантами. Під час шторму загинули майже всі члени команди, які пережили напад піратів і виснажені тривалим голодом. Вижили тільки двоє людей, які зуміли зачепитися за скелі та дістатися до берега затоки Маунтс, розташованого поруч із містом Портлівен (Англія).

Можливі останки судна були вперше знайдені нирцями майже 20 років тому, проте акт про охорону затонулих суден у 1973 році утруднював їхнє вивчення. Із тих пір фрагменти корабля виявилися засипані піском.

Урядова організація Historic England дозволила Гіббінс і його команді провести дослідження уламків «Президента», які через недавні шторми знов з’явилися на поверхні дна. У процесі пошуків підводні археологи виявили сім гармат і якір, що належать судну і знаходяться всього лише у кількох метрах від узбережжя на глибині менше семи метрів. Із моменту аварії корабля скарби, що перевозилися судном, залишалися недоторканими. Вони можуть бути знайдені у ході подальших досліджень.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber