Боятися старості не модно

Коли людина починає замислюватися про старість? Тоді, коли з’являється сивина чи зморшки, або хтось із рідних помирає. Так зароджується страх, який людина сама впускає, бо їй здається, що з роками вона згасає.

Боятися старості не модно

Страх перед старістю призводить до фокусування на хворобах. Звісно, старості уникнути не можна, але питання в тому, яким буде її вплив на людину і як його можна мінімізувати. Якщо запитати в кількох людей зрілого віку про їхні плани на найближчі роки, то відповіді будуть різні.

Одні скажуть: які там плани, коли здоров’я підводить, інші охоче поділяться своїми задумами. Тобто, перша група сфокусувала свою увагу на старості, а відтак і на хворобах, а друга – продовжує повноцінно жити, планувати та мріяти. Це саме те, що не дає людині раніше часу опускати руки, мотивує до дії. Людина підсвідомо розумітиме, що на старість немає часу. І її організм буде слухати.

Сучасний світ дає багато можливостей. Боятися старості сьогодні, кажуть, не модно. Не вік визначає людину, а досвід, досягнення, плюс її енергія. І саме енергію потрібно примножувати. Завдяки турботі про своє фізичне й ментальне здоров’я.

Завдяки способу життя людина може керувати своїм основним ресурсом: здоров’ям. Це щоденна турбота про те, що вона їсть, скільки рухається, спить, із ким спілкується…

Настає час, коли приходить розуміння, що треба берегти себе, цінувати свій час, любити свої тіло й душу.

І не варто порівнювати себе ні з ким іншим, бо кожна людина – неповторна. Тоді життя приноситиме задоволення, кожен день, місяць, рік робитиме її кращою. І зовсім не важливі дата народження, наявність зморшок чи сивини. Людина у будь-якому віці – це її амбіції, зрілість, посмішки, натхнення…

Читайте також: Ніколи старіти: правила жіночої молодості

«Погляд часу» № 27-2.07.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *