Боремося з капустянкою: перевірені та надійні способи
Наразі повним ходом іде висадка розсади у відкритий ґрунт, а це означає, що молоді рослини можуть постраждати. Пропонуємо приготувати земляному раку одну з приманок.

Розрізати картоплю зі шкіркою на 4 частини. У міцному розчині «Актари» (0,5 г на 0,5 скл. води) замочити шматки картоплі на 2-3 дні. Після цього прикопати приманку в землю. Можна замочувати цілі бульби та закопувати їх у компостну купу, де вони проростатимуть і стануть принадою для капустянки.
Зварити кашу з гречки, перловки чи вівсянки. Можна з суміші круп. На 0,5 кг крупи додати 1-2 ст. л. соняшникової нерафінованої (!) олії. Каша після охолодження повинна ліпитися в невеликі кульки. Попередньо додати в кашу 1 г «Актари» і дати просочитися отруті протягом доби. Кульки вкласти в ходи капустянки чи присипати землею шаром 1-2 см навколо грядок, де бешкетує шкідник.
Почастуйте капустянку пивом. Капустянку приваблює запах пива. У півлітрові пластикові чи скляні пляшки з широкою шийкою налити трохи пива. Отвір обмотати шаром бинта. У добре освітленому тихому місці закласти пляшки у ґрунт під кутом так, щоб горловина знаходилася на рівні землі. Пивом змочити бинт, бризкати хмільним напоєм землю навколо шийки і накрити зверху руберойдом, картоном, старим лінолеумом.
Краще під укриття підкласти пару каменів або дерев’яні планки, щоб капустянки могли вільно дістатися до дармового пива. Іноді знімайте укриття, отвір у бинті свідчить про те, що клієнти вже попалися.
Вийняти приманку за допомогою вигнутого дроту, обов’язково промити пляшку, налити свіже пиво і продовжувати полювання.
«Погляд часу» №21-19.05.2022