Боремося з весняною втомою

Багато речовин, що виробляються клітинами рослин, цілющі. Вони можуть допомогти нам впоратися з весняною втомою, підвищити працездатність, нормалізувати сон, попередити загострення хронічних недуг, відчути впевненість у своїх силах.

Салат з гарбуза

Салат з гарбуза

Навесні дуже важливо мати на своєму столі гарбуз. У його м’якоті багато мінеральних солей – кальцію, калію, заліза і магнію. Тому дуже корисно вживати його при серцево-судинних захворюваннях, порушеннях обміну речовин (ожиріння, цукровий діабет), закрепах, анемії. Гарбуз багатий на фтор. Ввівши його до свого раціону, можна не боятися карієсу.

І не обов’язково обмежуватися тільки кашами з гарбуза Можна їсти його у сирому вигляді, приготувавши смачний салат.

Для нього вам знадобиться:

  • 100 г гарбуза,
  • 20 г моркви,
  • 15 г кореня селери,
  • 25 г петрушки,
  • 50 г майонезу (на одну порцію).

Гарбуз очистити, видалити насіння, а м’якоть нарізати дрібними кубиками. З’єднати їх із нарізаними соломкою морквою та селерою, викласти в салатник, заправити подрібненою зеленню та майонезом.

Салат з кропиви і не тільки

До нього ще слід додати листя подорожника, подрібненої цибулі, тертого столового хрону, нарізані кружечками зварені яйця. Усе посолити за смаком, заправити сметаною. Можна додати трохи яблучного оцту. Салат готується просто. Тільки молоду кропиву перед нарізуванням слід обдати окропом.

Вітамінний напій

Для його приготування вам знадобиться:

  • 1 кг буряка,
  • сік лимона,
  • 50 г нежирного йогурту,
  • 1 ст. л. цукру.

Готується напій так: ретельно вимити буряк, добре очистити його щіткою для овочів, а потім подрібнити і покласти в соковитискач. У сік додати сік лимона, йогурт та цукор. Усе добре перемішати.

Напій подавати холодним. Він корисний для зниження кров’яного тиску.

Відвар лимонника китайського

Випробуваним засобом проти весняної втоми є настоянки родіоли рожевої (золотий корінь), женьшеню, лимонника китайського, елеутерокока. Вони не тільки підбадьорюють організм, але мають і заспокійливий вплив. Щоправда, при їх вживанні слід суворо дотримуватися дозування: можна пити по 20 крапель двічі на день за 30 хв. перед їдою: при передозуванні може бути зворотний ефект.

Усі ці настойки продаються в аптеках. Але їх можна приготувати у домашніх умовах. Так, настоянку лимонника китайського можна зробити, взявши 15-20 г подрібненої сировини та заливши її 100 мл горілки. Настояти треба не менше двох тижнів. Приймати в тому ж дозуванні, що і аптечну. Настоянка лимонника китайського, крім іншого, підвищує і гостроту зору.

Замість настойки можна з цією метою застосовувати і відвар лимонника. Для його приготування необхідно 10 г висушених плодів заварити 1 скл. окропу, дати настоятися і пити по 1 ст. л. натще або через чотири години після прийому їжі вранці та після обіду.

«Погляд часу» №14-01.04.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *