Боремося з бур’янами по-розумному

Боремося з бур'янами

Можна провести все літо, борючись із городньою напастю. Тим часом є кілька способів, які у десять разів скоротять необхідність стояти на грядках у позі «вниз головою», щоб позбутися від бур’янів.

  • Мульча. Від того, що мульчуємо, залежить склад мульчі. Торф і хвойні голки – саме те, що потрібно для гортензій і рододендронів. Решту можна мульчувати подрібненою корою. Є дуже хороший спосіб мульчування навесні, обрізаємо кущі, а гілочки (тільки здорові) дрібно ріжемо секатором і тут же викидаємо на землю. Дуже добре мульчувати землю садовим компостом. Якщо нічого цього поки немає, а потрібно посадити, наприклад, розсаду, по весні спробуйте використовувати папір: стелимо на землю аркуш паперу, в отвори садимо розсаду. Це краще, ніж гола земля – роздолля бур’янам.
  • Не обов’язково висмикувати з коренем хрін, лілейники і такі подібні – вони все одно піднімуться. А зрізавши зелену частину, бульба у землі витратить сили на відрощування нової, тому треба зрізати, поки вона остаточно не скінчиться.
  • Захистити себе від насіння! Припустимо, цвіте кульбаба. Чим висмикувати кульбаби з клумб і грядок, реально ефективніше обірвати на всій ділянці квітки. А потім, не поспішаючи, висмикнути те, що залишилося. Головне – вчасно обірвати самі квітконоси, щоб вони не розсіялися. Так і з іншими.
  • Ґрунтопокривні рослини, такі як аллісум, лобелії, стахіс, медунки – садимо на порожній простір, уже краще вони там, ніж бур’яни. І садимо кущі та хости, це набагато зручніше у питаннях боротьби з бур’янами.
  • Хімія – непотрібний метод боротьби з бур’янами. Не має сенсу бризкати. Можна все літо бризкати кущ лілейника, і не позбутися бур’янів, і за півгодини викопати лопатою. ККД – занадто малий.
  • Є ще такий спосіб боротьби з бур’янами як кури чи кролики у переносному міні-курнику. Робимо куркам річний переносний курник, переносимо їх із місця на місце раз на тиждень, і пересіваємо галявину без нервів. Бонус – натуральне добриво. Ну дуже ефективний спосіб.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber