Боремося з варикозом

Боремося з варикозом
Боремося з варикозом

Ваші ноги до вечора набрякають, відчувається тяжкість і біль? Це можуть бути перші ознаки варикозного розширення вен. Тоді потрібно швидше приймати заходи, для того щоб не погіршити недугу. Насамперед потрібно поліпшити кровопостачання тканин і тонус кровоносних судин.

Десять кроків до здоров’я ваших ніг

1. Одягайте компресійні панчохи чи гольфи. Вони сприяють підтримці тонусу вен і вільному кровотоку по ним.

2. Приймайте засоби, які розріджують кров. Для цієї мети можна використовувати не тільки медикаменти, але й смачні ягоди. Візьміть за звичку з’їдати у день по жмені чорниці чи смородини. Вони зроблять стінки судин більш еластичними.

3. Здійснюйте піші прогулянки. Однак у жодному разі не використовуйте при цьому взуття з каблуком вище 5 см.

4. Вводьте у свій щоденний раціон більше перцю, імбиру, цибулі та риби жирних сортів. Корисні речовини, що містяться у цих продуктах, відмінно розчиняють згустки крові, які утворюються при порушенні венозного кровотоку. Також для вен буде корисна клітковина. Їжте більше фруктів, овочів і каш.

5. Обмежте вживання солодощів. Їхній надлишок руйнує сполучну тканину кровоносних судин. Краще замініть цукерки і тістечка на більш корисні сухофрукти.

6. орисні також фізичні вправи. Щодня робіть 15-20 присідань у швидкому темпі. Це дозволяє «розгойдати» застояну кров і нормалізувати її просування по венах.

7. Кожен вечір, особливо, якщо свій день ви найчастіше проводите на ногах, корисно відпочивати, закидаючи ноги на подушку під кутом 45 градусів. Це допоможе ногам відпочити, а також поліпшить венозний відтік крові.

8. Намагайтеся довго не сидіти і не стояти на одному місці. Це збільшує навантаження на стінки вен.

9. Носіть вільний і зручний одяг, що не затрудняє кровообіг.

10. Стежте за своєю вагою. Надлишок маси тіла – не на користь вашим ніжкам.

«Погляд часу» №23-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *