Борги з аліментників списуватимуться автоматично

Борги з аліментників списуватимуться автоматично
Борги з аліментників списуватимуться автоматично

«УЮТ» №23-2019

Українські банки підключатимуться до системи Державної виконавчої служби, а їх інформаційні системи будуть щогодини перевіряти всіх своїх клієнтів на заборгованість по аліментах.

Якщо база банку виявить заборгованість, списання грошей із рахунку клієнта відбудеться автоматично (без повідомлення, у безакцепному режимі). Нові правила регламентуються наказом Міністерства юстиції №1203/5 «Про затвердження автоматичного арешту коштів боржників на рахунках у банках по виконавчих провадженях про стягнення аліментів». Фінансисти про це дізналися з телеграми Нацбанку №57-0007/24847.

Таким чином, в Україні до 16 липня 2019 року мають розробити порядок автоматичної взаємодії банкірів із виконавцями.

А поки автоматичне списання боргів не запущено і банки не знають, у кого і скільки треба списувати, боржники швидко виводять гроші. Автоматичний обмін інформацією тільки збираються налагодити.

У даний час усі постанови про стягнення аліментів знаходяться в автоматизованій системі виконавчого провадження (АСВП). Завдання фінансистів – включитися в неї і постійно звіряти зі своєю клієнтською базою. Потрібно так переналаштувати інформаційні системи банків (ІСБ), щоб ті раз на годину протягом робочого дня відправляли запит в АСВП і перевіряли, чи не з’явилася постанова по якомусь із їхніх клієнтів.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *