Борис Джонсон: «Я найвідданіший прихильник України»

Впізнати цього політика простіше простого – його здалеку примітно завдяки унікальній зачісці, яку часто називають «кульбабкою». Британський прем’єр-міністр зовсім не схожий на консервативних англійців. Розповідаємо все, що відомо про одного з найпопулярніших сучасних політичних діячів.

Борис Джонсон: «Я найвідданіший прихильник України»

Народився майбутній прем’єр-міністр Великої Британії 19 червня 1964 р. у Нью-Йорку, де на той час працював його батько Стенлі Джонсон (депутат Європарламенту). Повне ім’я політика – Олександр Борис де Пфеффель-Джонсон. Ще в дитинстві він разом зі своєю сім’єю переїхав до Лондона, де його мати закінчувала навчання в Оксфордському університеті.

Борис Джонсон спочатку навчався в Європейській школі Брюсселя, а потім, коли сім’я переїхала до Лондона, продовжив навчання спочатку в Східному Сассексі, а потім в Ітон-коледжі. Також вивчав класичну літературу в Оксфорді (1983-1984 рр.). В університеті його неодноразово обирали президентом студентського союзу.

Борис Джонсон в юності
Борис Джонсон в юності

До 2000 р. майбутній політик працював у різних виданнях в якості політичного журналіста. У 2001 р. вирішив спробувати себе в політичній кар’єрі і став членом Палати общин у Британському парламенті від округу Генлі (графство Оксфордшир). Був ним до 2008 р. У той же час він став представником Консервативної партії, був навіть її віцепрезидентом (2003-2004 рр.). У 2004 р. Джонсона було обрано тіньовим Міністром у справах культури. У 2008-му – тіньовим Міністром освіти. Тіньове міністерство – це структура у Великій Британії та деяких інших країнах світу, яка за певних умов отримує повноваження реального уряду. Із 2008 до 2016 р. Борис Джонсон був мером Лондона.

Коли у Великій Британії проводився референдум про вихід країни з ЄС, Борис Джонсон підтримував Brexit. Від 13 червня 2016 р. обійняв посаду Міністра іноземних справ при уряді Терези Мей. Але у 2018 р. подав у відставку через певні незгоди з її позицію щодо Brexit.

24 липня 2019 р. Джонсон офіційно вступив на посаду прем’єр-міністра Великої Британії.

Чим прославився політик

Поза Великою Британією Борис Джонсон відомий «неслухняною» зачіскою. Він сам неодноразово жартував зі свого волосся, переконуючи всіх, що в його офісі завжди лежить гребінець, але впоратися з неслухняними локонами йому не вдається.

Британський прем’єр-міністр володіє кількома мовами, прекрасно знає класичну літературу.

На відміну від інших політиків, Борис Джонсон використовує іронію та іносказання, особливо на адресу представників російської федерації. Дісталося від Джонсона і, тоді ще майбутньому, президенту США Джо Байдену, якого британець назвав «приголомшливо неосвіченим типом».

На посаді мера Лондона у Бориса Джонсона чимало успіхів: проведення літньої Олімпіади 2012 року у Лондоні; зниження рівня злочинності, завдяки встановленню великої кількості відеокамер у столиці; вирішення транспортної проблеми; розвиток велотранспорту в Лондоні, створення велопрокату.

А ще у родині Джонсонів люблять брати напрокат одяг. Наприклад, його дружина Керрі виходила заміж у дизайнерській весільній сукні, яку взяла на один день. Прем’єр-міністр любить дивитися голлівудські фільми та вивчає латину і давньогрецьку мову.

Борис Джонсон завжди показував свою прихильність до українців не словом, а ділом. Ще у 2016 р. він звинувачував Брюссель у тому, що ЄС спровокував вторгнення росії до України.

Нещодавно в своєму профілі в Instagram Борис Джонсон почав підписуватися, як «Джонсонюк», а навколо його аватарки обрамлення в жовто-блакитних кольорах.

Дружина та особисте життя

У 1987 р. Борис Джонсон одружився вперше. Його дружиною стала Аллерге Мостін-Овен. У 1993 р. вони розірвали свій шлюб. Того ж року Джонсон одружується вдруге з Мариною Вілер – донькою телеведучого сера Чарльза Вілера. У них народилося два сини (Міло та Теодор) і дві доньки (Касія та Лара). У 2018 р. цей шлюб також закінчився розірванням стосунків. Сталося це через появу у 2009 р. позашлюбної доньки Джонсона від Гелен Макінтайр, яка працювала мистецтвознавчинею.

Наразі Борис Джонсон одружений втретє. 29 квітня 2020 р. у нього та його подруги активістки у сфері екології Керрі Саймондс народився син. 29 травня 2021 р. вони офіційно одружилися. Таємна церемонія проходила у Вестмінстерському аббатстві. 9 грудня 2021 р. у пари з’явилася донька.

Борис Джонсон з дружиною Керрі Саймондс
Борис Джонсон з дружиною Керрі Саймондс

Цікаві факти

  • Прадідусем Бориса Джонсона був турецький журналіст Алі Кемаль, який обіймав посаду Міністра внутрішніх справ в уряді останнього правителя Османської імперії. У 1920 р. Алі Кемаль переїхав до Лондона, де змінив своє ім’я на Вілфред Джонсон.
  • Перший контакт Джонсона з українськими політиками відбувся в грудні 2014 р., коли до Лондона приїхав мер Києва Віталій Кличко. Останній так надихнувся британським колегою, що також вирішив їздити на роботу на велосипеді.
  • Написав роман «Сімдесят дві діви», книгу «Нова британська революція», «Фактор Черчилля» та ще декілька книжок.
  • Борис Джонсон порівнює себе з Вінстоном Черчиллем, вказуючи на неординарні рішення та непохитність поглядів.

«Уют» №19-05.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *