Боржомі з молоком при кашлі

Ніколи не думала, що «мінералка» може бути помічною при застуді. Та коли терапевт, з огляду на сильний кашель і біль у легенях, на додачу до ліків порадила щодня вживати «Боржомі», таки спробувала.

Боржомі з молоком при кашлі

І переконалася: це справді «працює». Класичний варіант – змішати в чашці навпіл тепле молоко і прогріту на батареї «Боржомі», та можна вживати й чисту мінералку. Сумарна норма вживання – 0,5 л у скляній пляшці на день. Тривалість такого додаткового лікування – до покращення, але не менш як 3 дні.

Кажуть, що лікувальний ефект спричиняє особливий склад цієї води; недарма ж на відповідному курорті здавна оздоровлювалися хворі з легеневими проблемами! Велика кількість аніонів і катіонів у «Боржомі» сприяє знищенню вірусів, знімає запалення, прискорює одужання і зміцнює організм.

До речі, це й профілактичний спосіб уникнути зараження під час епідемії грипу.

Можна використовувати підігріту «Боржомі» й для інгаляцій – як за допомогою спеціальних інгаляторів чи небулайзерів, так і просто дихаючи парою з носика чайника, що допомагає відкашлятися.

Однак щодо вживання цієї мінеральної води є протипоказання, тож неодмінно проконсультуйтеся з лікарем!

Пускаємо бульбашки

Коли пляшечка з-під «Боржомі» стане порожньою, їй також знайдеться застосування при виконанні дихальної гімнастики. Наливши холодної води з-під крана, вставте коктейльну трубочку. Візьміть пляшку в руки, затиснувши її кінець губами, і після звичайного вдиху через ніс повільно видихайте ротом у трубочку.

Кожен видих спричинюватиме бурхливе утворення бульбашок у пляшці, тож визначтеся з оптимальною кількістю води, щоб не облитися. Звісно, можна скористатися й будь-якою іншою посудиною, але з пляшки вода менше розбризкуватиметься. Навантаження буде меншим при незначному зануренні трубочки і більшим – при глибшому.

Таку дихальну гімнастику при проблемах із легенями, у тому числі при задишці, радять робити упродовж 15 хв. що дві години. А от надувати повітряні кульки, як це часто практикувалося раніше, більшість лікарів зараз категорично не рекомендують.

 «Погляд часу» №4-21.01.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *