Брати Шумахери:
«Гумор у нашому житті присутній скрізь!»

Брати Шумахери

У цьому році у Братів Шумахерів – Сергія Цвіловського і Юрія Великого – ювілей. Хлопці 20 років на сцені – вони роблять власне “Шоу Братів Шумахерів”. Ми поговорили жартівливо про жарти.

– Сергію, Юрію, уже вирішили, як відсвяткуєте “шумахерський” ювілей?
Сергій Цвіловський (С. Ц.): – Це буде перший 20-річний ювілей спільної діяльності з Юрієм. Відзначимо прямо на сцені у Києві.
Юрій Великий (Ю. В.): – Сергій у цьому році ще й сорок років своєї життєдіяльності відзначатиме.

– Про що жартувати будете?
С. Ц.: – Про сучасні реалії нашої країни.

Політика буде?
Ю. В.: – Політика є завжди. Жартувати будемо про все і на вічні теми: про кохання, стосунки між чоловіками і жінками, між чоловіками і чоловіками, про свята, п’янки.

– 20 років разом. А як усе починалося?
С. Ц.: – Починалося все з інституту. Ми разом вчилися, розвивалися у студентському клубі, грали у КВК. Граючи у КВК і почали пробувати на зуб один одного.
Ю. В.: – Але я не пам’ятаю, щоб ви, Сергію, мене кусали чи я вас (сміється).

– У чому фішка саме вашого гумору?
Ю. В.: – У класиці. У нас старий класичний гумор, з яким ми надаємо нове огранювання. І найцікавіше – у нас аудиторія дуже різна, починаючи від дітей до людей за 70.

– А чи будуть жарти українською мовою? Чи все ж вам краще думається російською?
Ю. В.: – Ми більше звикли придумувати гумор російською. Ми одесити, і так склалося історично, що ми з російськомовних сімей. У нас з’являються номери і на українській. Думаю, найближчим часом ми з великим задоволенням зробимо повністю український номер, враховуючи, що у 2018 році цього вимагатиме телебачення.

У вас є улюблені жарти чи анекдоти про тещ?
С. Ц.: – Теща – це святе.
Ю. В.: – На мій погляд, теща – найближча після тестя. Теща це союзник, який завжди на стороні, у першу чергу, зятя, тому що вона хоче, щоб у сім’ї її дочки все було добре.

– До речі, як ваші дружини ставляться до вашої гастрольної діяльності? Чи не ревнують?
Ю. В.: – Наші кохані жінки знали, за кого вони виходять заміж. Знали, що ми артисти. Спасибі їм, вони нас усіляко підтримують, найчастіше їздять із нами на концерти. Чи не для того, щоб перевіряти, чи трапляються у нас спокуси, а щоб підтримати.
С. Ц.: – Ми так викладаємось на концерті, що сил немає ні на що після нього. Я правильно кажу?

Ю. В.: – Сергію, ви за себе зараз говорите (сміється). У першу чергу, це довіра. Люди, які люблять один одного, повинні довіряти один одному і поважати.

– Чи допомагає почуття гумору у ваших родинах?
Ю. В.: – У Сергія поки дочка не дуже жарти розуміє, але Сергій їй корчить гримаси. А ми з донькою жартуємо разом, вона якісь віршики про кальмарів придумує. Я навіть почав записувати.
С. Ц.: – Гумор розряджає обстановку. Якщо жарт вдався і до місця – він завжди несе позитив.

На ваш погляд, чому політичні жарти – найбільш затребувані?
Ю. В.: – Український глядач досить політизований, уся політика на телебаченні – це свого роду шоу. Люди звикли, присіли на політичну тему. Хоча, на мій погляд, людям хочеться вже чогось нового. У політиці немає нових персонажів, немає нових образів, все одне і те ж.

– Як думаєте, люди з різних регіонів країни реагують на жарти по-різному? Адже як пояснити – чому одні сміються, а інші – ні?
С. Ц.: – На наших концертах сміються всі. Просто можуть сміятися з різних жартів, комусь ближче, комусь цікавіше.
Ю. В.: – Був один раз, коли люди не сміялися. Знайомі організатори попросили нас виступити перед іноземцями. У нас був невеликий короткий номер, ми перевели його на англійську мову, показали, а в залі – мертва тиша. Ми засмутилися, звичайно. Як виявилося, організатор забув попередити, що в залі сиділи французи. Після цього ми більше не жартуємо перед іноземцями.

– Над чим у нас узагалі люблять сміятися?
С. Ц.: – Наш народ любить сміятися над труднощами. Тоді їх набагато легше переживати.

– Як у вас народжується гумор?
С. Ц.: – Щоб гумор був актуальним, нам потрібно стежити за новинами, знати, що відбувається у світі і що хвилює людей. Ми дивимося на всі боки, обмінюємося інформацією, намагаємося помічати у житті якісь смішні ситуації. Потім усе це записуємо і формулюємо у жарти.
Ю. В.: – Гумор у нашому житті присутній скрізь! Головне –знайти його і роздивитися.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *