Бучанська різанина: чому немає «хороших росіян» та «поганого путіна»

Те, що влаштували росіяни тут, під Києвом, не має аналогів у сучасній історії Європи. І саме перед Європою зараз – величезний виклик: знову закрити на це очі, як це роблять деякі лідери ЄС, які звикли заробляти гроші разом із росією, або все ж таки створити єдиний фронт проти рашизму – вкрай страшної форми нацизму.

Бучанська різанина

Страшні фотографії вбитих росіянами мешканців Бучі, Ірпеня, Гостомеля, Ворзеля, Бородянки, а також інших міст та сіл, що знаходяться під Києвом, жахнули весь світ. Зараз усі порівнюють військові злочини росіян із подіями часів сербсько-хорватської війни – різаниною у Сребниці та Вуковарі. Вже зараз доводиться говорити про те, що масштаби звірств, учинених проти мирного населення путінською армією, перевищують події на Балканах тридцятирічної давності в рази.

Тут важливо розуміти: жахлива картина того, що наробили росіяни на Київщині, лише маленький фрагмент того, що відбувається на всіх захоплених територіях.

Власне, те, що відбувається, стало зрозумілим лише тому, що рашистська армія змушена була відступити, проваливши наступ на столицю України. А що відбувається у тих частинах Сумської, Харківської, Херсонської, Запорізької областей, окупованих росіянами? А в Маріуполі, півмільйонному місті, яке вже півтора місяці просто стирають із землі?

Увесь цей нелюдський садизм, що тривав півтора місяці, весь цей час супроводжувався вельми дивними заявами керівництва європейських країн, які намагалися відокремити «поганого путіна» від «хороших росіян». Така риторика керівництва Німеччини, Франції звучала неодноразово. Чому так робили лідери найбільших європейських країн? Тому що так набагато простіше «будувати» віртуальний світ.

Мовляв, є керівництво країни – кровожерливе та варварське – а є народ, із балетом, Пушкіним та Толстим, гуманний та добрий. Бучанська різанина (а за фактом – величезна за масштабами кривава лазня по всій Україні), влаштована звичайними «ваньками» з росії, розбиває весь міф про те, що російський «глибинний» народ не підтримує путіна. Навпаки. Вбивати, ґвалтувати, руйнувати і мародерствувати (у людей у квартирах солдати виривали навіть декоративну плитку, забираючи з собою до росії) – ось власне те, чого хоче абсолютна більшість росіян.

Хтось скаже: так є інтелектуали, письменники, вчені, які виступають проти війни. Яке відношення вони мають до того, що відбувається? Відповідь тут, на жаль, проста і безжальна: вони як еліта цієї країни несуть колективну відповідальність за те, що це допустили. Не зупинили ні власний народ, ні владу. Більше того, ті, хто втік із росії, ще недавно повністю підтримували путіна.

Наприклад, візьмемо відому актрису Чалпан Хаматову, яка у свій час була представником путіна, а також виправдала анексію Криму та окупацію Донбасу, а після другого етапу агресії (а йдеться про те, що нинішній напад є продовженням подій 2014 року) разом із дітьми переїхала до Латвії, де вже влаштувалась у ризький театр. Чому її взяли? Тому що вона – «хороша росіянка». Хоча за фактом на ній – та сама вина за ті жахіття, які переживає український народ.

Зараз західні лідери намагаються якось відреагувати на те, що відбувається. Прозвучали слова голови Європейської Ради Шарля Мішеля, який наголосив українською, що його шокували кадри звірств російської армії. Свої слова підтримки озвучив президент Франції Еммануель Макрон. Про нові санкції проти росії заговорила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Тільки ось проблема – конкретики про те, як перекрити кисень у нацистському чаді росії, ніхто з «топів» Європи не озвучив. Чому? Можна припустити, що через газові та нафтові схеми, у яких ув’язнили низку держав-членів ЄС, і завдяки яким росія досі може отримувати величезні гроші, гасячи цим наслідки всіх інших санкцій.

На жаль, європейські політики не дуже хочуть закривати цю крамничку. Хоча вже навіть представники суспільства прямо кажуть про необхідність цього.

Наприклад, головний редактор авторитетного німецького видання Bild Йоханес Бойє зазначив: «Під час відступу російська армія масово вбивала мирних жителів, вчиняла військові злочини. Ніякі німецькі кошти більше не повинні надходити до росії». Але чи почує верхівка ці слова, чи й далі підгодовуватиме оскаженілого монстра?

Крижак Дмитро

«Погляд часу» №15-07.04.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *