Будьте обережні з кропивою

Будьте обережні з кропивою
Будьте обережні з кропивою

«Погляд часу» №16-2019

З-під землі проклюнулася молода кропива, тож не втрачайте нагоди підтримати свій організм ніжною вітамінною зеленню. Адже незчуєтесь, як стебла стануть грубими, а листя жорстким.

Кропива – полівітамінна рослина, містить вітаміни групи В, С, Е, К та інші, а також мікроелементи – барій, сірку, залізо, калій, кальцій, хром, мідь, марганець, молібден тощо. До речі, вітаміну С у кропиві вдвічі більше, ніж у лимонах та чорній смородині, а каротину – ніж у моркві та обліписі. А високий уміст каротиноїдів позитивно діє на зір.

Кропиву цінують за протизапальну та загальнозміцнювальну дію, а завдяки умісту вітаміну К вона є ефективним ранозагоювальним та кровоспинним засобом. Її прикладають у вигляді компресів до ран та порізів. Вона очищає кров, використовується при хворобах шкіри. Листя містить хлорофіл, який чинить тонізуючий вплив, поліпшує обмін речовин в організмі, роботу серця. Відомі сечо- та жовчогінні властивості кропиви, крім того, вона швидко й ефективно виводить з організму токсини. Органічні кислоти підвищують імунітет, допомагають організму швидше відновитися після операцій. Тож поки є молода кропива, додавайте її до перших страв, салатів, страв із яєць.

Проте кровоспинні властивості кропиви можуть мати й негативний ефект, тому особам із захворюваннями крові рослину краще не вживати, бо це може спровокувати появу тромбів. Також не рекомендована кропива вагітним жінкам, бо може спричинити скорочення матки. Є й інші застереження, тому перш ніж споживати кропиву чи препарати з неї, проконсультуйтеся з лікарем.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *