Бути красивою, українці завжди дотримувалися моди

Бути красивою
Бути красивою, українці завжди дотримувалися моди

Щоб бути красивою, заміжні жінки поверх сорочки вдягали паньову, а незаміжні дівчата – занавіску.

У Київській Русі князі мали «домашній» одяг та одяг «на люди». Удома княжичі носили довгу сорочку з червоною вишивкою навколо горловини. Обов’язково сорочку підперезували тканинним чи шкіряним ременем. Під сорочку одягали полотняні штани-порти. Коли виходили до людей, додатково одягали свиту, туніку і плащ. На ноги взували оздоблені візерунками чоботи. Також чоловіки обов’язково носили шапку. Сільські чоловіки теж носили довгу сорочку, але з дешевшого полотна. Підв’язували її поясом. На ноги одягали шкіряні постоли чи плетені личаки.

Княжни у той час також носили сорочку, але вона була довшою від чоловічої. Заміжні жінки поверх сорочки вдягали паньову – незшиту спідницю, а незаміжні дівчата – занавіску. Верхній одяг у княгинь був однаковий із чоловічим – це парадна туніка, далматик, мантія поверх далматики. Незаміжні дівчата носили волосся розпущеним або заплітали у косу. Заміжні жінки прикривали волосся повойником, а поверх нього надягали убрус – хустку-рушник. Взувалися дівчата у личаки, поршні, чоботи та черевики. Жіночий одяг у різних верствах відрізнявся лиш використаною тканиною чи оздобленням.

У період Козацької доби (ХV-ХVІІІ ст.) люди з вищого класу прагнули якомога більше виділитися у суспільстві. Тому, натхнені Заходом, українські феодали поверх сорочки одягали жупан із кольорової тканини, який оздоблювали хутром чи шовком. Жупан підперезували поясом. На голові носили шапку, форма якої різнилася від статусу. На ноги взували чоботи чи черевики. Чоловіки у селі носили сорочку та штани-шаровари, які підв’язували поясом. На ноги взували шкіряні постоли.

Жінки феодалів у той час любили похизуватися своїм вбранням. Вони вдягали батистову сорочку, розшиту перлами. Поверх неї – сукню з відкритим декольте та кунтуш. Голову прикривали очіпком та беретом. У селі дівчата носили довгу сорочку. На пояс жінки зав’язували запаску чи плахту. Взувалися дівчата у постоли чи чоботи.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *