Час готувати насіння до весни

Настав останній місяць зими, і саме час готуватися до весняних робіт. Дізнайтеся, що необхідно зробити до початку весни.

Час готувати насіння до весни

Настав час готувати насіння. Насамперед треба визначити його схожість. Для цього вологий аркуш паперу складають «гармошкою», у кожен рівчик насипають не менше десятка насінин і кладуть у тепле місце, поки насіння не проросте.

Урожай овочів буде значно кращим, якщо насіння відкалібрувати, протруїти, загартувати при змінних температурах, покрити поживними оболонками.

У лютому треба визначитися з культурами, які ви садитимете на городі, і запастися достатньою кількістю насіння.

Посівний матеріал потрібно відсортувати, залишаючи для сівби повноцінне насіння без ушкоджень. Сортувати насіння можна у воді кімнатної температури, занурюючи його на 5 хв. Ті зернятка, що спливли на поверхню, зливають разом із водою; ті, що залишилися на дні, просушують на повітрі.

Наприкінці лютого насіння огірків можна насипати в марлевий мішечок і підвісити в теплому сухому місці. Прогріте в такий спосіб насіння можна висівати під плівку у квітні. Не варто використовувати однорічне насіння огірків – буде багато пустоцвіту.

Лютий – останній місяць зими, але для городника вже розпочинається весна.

У цей час можна закладати на світлове пророщення бульби ранньої картоплі: на півдні України, а за сприятливих умов – і в північних областях, ранню картоплю садять уже в кінці березня.

Посійте на розсаду насіння ранньої і цвітної капусти й ранніх помідорів.

У лютому роблять посівні ящики і, якщо потрібно, ремонтують парникові рами.

Придбайте мінеральні добрива й пестициди для захисту овочевих культур від шкідників і хвороб.

Регулярно перевіряйте стан овочів, які зберігаються у підвалі.

«Погляд часу» №6-9.02.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *